Wisła Puławy – Górnik Zabrze: Przyjechać, wygrać i świętować!

Milo  -  4 czerwca 2017 09:50
0
9102

Na ten mecz czekaliśmy spoglądając na terminarz sezonu 2016/17. Wielu z nas wyobrażało, że ostatni mecz to będzie tylko formalność, bo Górnik dużo wcześniej zapewni sobie awans. Tabela jednak przez cały sezon weryfikowała zabrzan, by na ostatnie kolejki przed końcem los dopisał, a „Trójkolorowi” w błyskawicznym tempie wykorzystali potknięcia rywali i pięli się w górę tabeli.

Górnik w swojej historii przeżywał trzy spadki  – w dwóch przypadkach zabrzanie wracali do najwyższej klasy rozgrywkowej po zaledwie roku grania na zapleczu. Nic nie wskazywało na to, że Górnik będzie miał szansę podtrzymać tradycję i awansować po raz trzeci. W trakcie całego sezonu nie brakowało spektakularnych porażek, a spektakularne zwycięstwa pojawiły się dopiero w ostatnich tygodniach. Piłkarze natchnieni wiarą wpojoną przez Marcina Brosza zanotowali serię pięciu zwycięstw z rzędu i to w momencie, gdy większość kibiców szykowała się na nowy sezon w I lidze. W ostatniej kolejce coraz młodszy Górnik rozprawił się z Podbeskidziem – potwierdzając tym samym, że wiarą i walką do samego końca można zdziałać bardzo dużo. Zabrzanie zrobili swoje, a punkty potraciły inne drużyny z czołówki ligi i tak Górnik na kolejkę przed końcem wskoczył na drugie miejsce w tabeli – dające awans do Ekstraklasy.

Nieprzewidywalność I ligi w kończącym się sezonie nakazuje jednak nie otwierać szampanów przed czasem. Dla Wisły Puławy to podobnie, jak dla Górnika mecz sezonu. Puławianie, aby mieć szansę zagrać w barażach o pozostanie w I lidze potrzebują przynajmniej jednego punktu i co ważne liczyć na zwycięstwo GKS-u Katowice w meczu z Bytovią. Nie ma jednak sensu zbyt dokładnie analizować sytuacji rywala, bo to zabrzanie mają jasny cel: przyjechać, wygrać i świętować!

Czy ta niedziela będzie dla nas? My nie mamy wątpliwości. To ostatni moment, aby postawić w zakładach bukmacherskich STS na zwycięstwo Górnika i świętować za wygraną. Warto przypomnieć, że Igor Angulo walczy z Jakubem Świerczokiem o koronę króla strzelców.

Dla wszystkich osób nieobecnych w Puławach nasza redakcja przeprowadzi ostatnią w tym sezonie relację audio z meczu Górnika. Więcej informacji: Tutaj.

Ekstraklasa dla Górnika!

Wisła Puławy – Górnik Zabrze, niedziela 4 czerwca 2017, g. 12:30 sędzia: Krzysztof Jakubik z Siedlec

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments