Wieści z Roosevelta: Jesus Jimenez sezon dogra w Górniku?

Kibic  -  29 grudnia 2021 20:37
14
10465

W rozgrywkach PKO Ekstraklasy trwa zimowa przerwa. Zawodnicy w większości klubów maja jeszcze kilka dni wolnego, a do zająć wrócą na początku przyszłego roku. Nie inaczej jest oczywiście w Górniku Zabrze. Piłkarze Jana Urbana na zajęciach stawić mają się 7 stycznia, by w połowie miesiąca udać się na zgrupowanie.

W kadrze na turecki obóz powinien znaleźć się Jesus Jimenez. Najlepszy strzelec „Trójkolorowych” sezon ma dograć w Górniku. Hiszpanem interesują się co prawda inne kluby, ostatnio pisano o Toronto FC, cały czas przewija się temat Lecha. Wiemy także, że podczas spotkania w Łęcznej, Jesusa obserwowali przedstawiciele jednego z klubów tureckich. Tak, czy inaczej jeśli chodzi o hiszpańskiego napastnika, to docierają do nas sygnały, że wiosną nadal będzie reprezentować barwy 14-krotnych mistrzów Polski. Z drugiej strony w takich sprawach nigdy nie należy być pewnym, ponieważ w każdej chwili może nastąpić zwrot akcji. 

Jesienią na domowych meczach pojawiali się też skauci z Włoch, czy Holandii, trudno powiedzieć, których zawodników brali „pod lupę”, aczkolwiek, jeśli chodzi o sprawy personalne, „nie ma być przykrych niespodzianek” dla kibiców. Cały czas trwają rozmowy z zawodnikami, którym kończą się umowy, jednocześnie w klubie pracują nad sprowadzeniem kogoś na Roosevelta. W tym wypadku, jakieś konkrety mogą być dopiero w nowym roku. 

Wcześniej umowę z klubem przedłużył Erik Janża, wiążąc się z Górnikiem do czerwca 2024 roku. W ostatnich dniach z kolei, występujący w zabrzańskich rezerwach Krzysztof Kiklaisz, przeniósł się do lidera III-ligi LKS Goczałkowice Zdrój.

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

 
 

 

 

Roosevelta81.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy komentujący ma prawo do krytyki i wyrażenia własnej opinii. Zabronione jest dodawanie wpisów wulgarnych i obraźliwych.
14 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Jeżeli Jimenez ma odejść to lepiej dać mu odejść zima i coś zarobić niż patrzyć jak się oszczędza dla nowego pracodawcy przez pół sezonu i zostać na lodzie w czerwcu. Tylko niech sprzedaż będzie szybka i jak najszybciej sprowadzić zastępstwo najlepiej przed obozem .

Górnik zarobi na nim miejscem w tabeli niż samym transferem, takie są realia, które mogą zakończyć się nawet grą w europejskich pucharach

Pod warunkiem że Jimenez nie zacznie kalkulować mając nagrany transfer latem.

Z faktem, że Jimenez odejdzie od nas trzeba się już pogodzić. Nie wiąże on swojej całej kariery z Zabrzem więc właściwie nie ma co sobie robić nadziei. Zupełnie inaczej było w przypadku Angulo, ale wtedy osoby odpowiedzialne za kontrakty pomyliły zawody… I trudno, nie ma już co rozgrzebywać kupy…! I myślę sobie, że może i odejście Jimeneza zimą zabrało by nam kilka alternatyw w grze kombinacyjnej do przodu, ale może skoro Kanadyjczycy są tacy na niego chętni teraz, to może warto go oddać za jakąś połowę obecnej wartości, a może i więcej. Bo MLS gra systemem wiosna-jesień, więc dla niech nie ma za bardzo znaczenia, że komuś kończy się kontrakt w Europie latem. Za te powiedzmy 600-700 tys. euro, można spróbować sprowadzić dobrego zastępcę, może nawet z niższej ligi hiszpańskiej jak zawsze 😉

Sprzedaç teraz. I tak nie ugramy pucharów ani nie spadniemy, więc to najlepszy moment.

Nie ugramy? a przed sezonem słyszałem, że Górnik będzie grał o utrzymanie. O utrzymanie gra za to murowany kandydat do zdobycia Ligi Miszczów.:)

Nie no, zbyt krótka ławka i zbyt chimerycznie gramy, żeby się dostać do strefy pucharowej. Lepiej sprzedać i zarobić cokolwiek niż puścić za darmo.

Ostatnio z Górnika odchodzili zawodnicy „za darmo”. Za Bohniewicza Górnik dostał niewielką sumę z którą trzeba było podzielić się z klubem włoskim.
Uważam , że jak jest możliwość pozyskania około 2mln PLN za Jimeneza to lepiej niż w lecie miałby odejść za free

To po co było blokowanie transferu Jimeneza jak on i tak nie chce przedłużyć kontraktu?

Myślę, że pod koniec okienka letniego mogli się z nim dogadać i przedłużyć kontrakt do końca 2022, z obietnicą sprzedaży w okienku zimowym. To by zagwarantowało Górnikowi pewny wpływ, a samemu Jimenezowi przy dobrej formie reklamę i szansę na dobry finansowo transfer za granicę. Bo trzeba mieć świadomość, że o Górniku mówiło się na świecie więcej i wiele więcej oczu zaczęło spoglądać w naszą stronę, właśnie ze względu na Podolskiego. Ale niestety wątpię, by ktokolwiek wpadł kilka miesięcy temu na taki pomysł. Poczekamy zobaczymy. Obydwa wyjścia są oczywiście dla nas dobre. Może nie najlepsze, ale dobre 😉 Pozostawienie go do końca sezonu to utrzymanie wartości sportowej, ale zero zysku z sprzedaży. Sprzedaż teraz, da zysk z transferu, ale może mieć wpływ na wartość sportową zespołu. Więc rozwiązanie 50/50

To ostatni moment na sprzedaż Jimeneza, bo ani nie ugramy pucharów w tym sezonie ani nie spadniemy. Nie wiem dlaczego ten komentarz jest usuwany. Nie ma żadnych bluzgów ani nic. Już nie można mieć własnego zdania nawet na stonie kibicowskiej? Co za czasy.

Dograć nim do końca sezonu końcówka pokazała że Górnik ma potencjał i przy odrobinie szczęścia jest szansa na dobre miejsce w Ekstraklasie ( a czym wyższe miejsce tym większa kasa ) pamiętać też musimy o Pucharze Polski tam też szansa jest …

Nawet jeśli podskoczylibyśmy nawet o 3 pozycje (a byłby to cud) to zarobimy mniej niż byśmy go sprzedali a pamiętaj jeszcze, że do tego dochodzi półroczne uwolnienie od pensji Jimeneza. Sprzedać jak najszybciej. Im bliżej końca kontraktu tym bardziej cena spada.

Chyba lepiej zarobić dobra kase,z drugirj trony,jaki będzie Górnik bez Jimeneza?…I tak żle i tak niedobrze,moim skromnym zdaniem,u
tu powinien wypowiedziećsi e
się ostatecznie Jan Urban.to w jego gesti powinny być ostateczne decyzje.Martwi cały czas brak podpisania nowych kontraktów przez naszych zawodnikow.Już w meczu ze Stal a Milec możemy sie przekonać jakie będa wyrwy w sklądzie jak zabrakmni np Dadoka.A gra solidnie,wyrobiła się,bedzie jeszcze lepszy.Nowak powinien zostać,a Wisnia powinien byc do czerwca,bo Szymanski niby dobry,ale jeszcze Mu troche brakuje..Pawłowski w 2 połowie meczu z Rakowem pokazał jakość,ale w 1-szej był conajmniej słaby..Ważne,że mamy ewent.zastęppców,coraz lepszy jest Mvondo,to prawdziwy walczak,o takich ludzi Nam chodzi,2linia bedzie znowu lepsza,jak wróci Manneh.I co z Lucasem,tego nikt nie wie,powinien zostać,dzieki Niemu Górnik zmienia oblicze z zespołu himerycznego na walczący i grajacy o zwycięstwo w każdym meczu.Bielica również będzie lepszy,musimy na Niego stawiać,to Nasz Synek! Poczekajmy spokojnie,zobaczymy jak to będzie.Mysle,że powinno byc nieżle!!