Wieści z Roosevelta: Czwartkowe spotkanie mediów z zarządem

Kibic  -  20 stycznia 2022 21:32
4
4223

W czwartkowe popołudnie w siedzibie Górnika Zabrze doszło do spotkania Zarządu Klubu z przedstawicielami mediów. Rozmowa w dużej części dotyczyła tematów dotyczących transferów. 

Zacznijmy od Lukasa Podolskiego, z którym prowadzone są rozmowy o jego przyszłości. Sam piłkarz chciałby pograć w Górniku jeszcze co najmniej sezon. I jest to bardzo prawdopodobny scenariusz, podobnie jak to, że Jan Urban poprowadzi zabrzan w kolejnych rozgrywkach. Klub jest zadowolony ze współpracy ze szkoleniowcem, z gry zespołu oraz miejsca w tabeli. 

Kilku zawodnikom z kadry Górnika w czerwcu wygasają umowy. Większość ma jednak wpisaną klauzulę o jednostronnym przedłużeniu kontraktu i tu jest karta po stronie klubu. Inaczej sprawa wygląda jeśli chodzi o Adriana Gryszkiewicza, Przemysława Wiśniewskiego, czy Jesusa Jimeneza. Temu ostatniemu zaproponowano dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia, jak poinformował zarząd, lepszą, niż tą, którą otrzymał Igor Angulo.

Jeżeli chodzi o transfery do klubu, to jak dotąd do Górnika trafił Jan Ciućka z Rekordu Bielsko-Biała. Dopytaliśmy o jego ewentualne wypożyczenie wiosną właśnie do Rekordu (o takiej możliwości informowali bielszczanie), jak zapewniono, nie ma opcji, by tak się stało. Sztab szkoleniowy Górnika chce, aby utalentowany 18-latek miał jak najwięcej możliwości gry. Jeżeli Ciućka nie załapie się do „jedynki”, będzie się ogrywał w rezerwach. Wypożyczenie jest możliwe, tylko w przypadku zespołu występującego co najmniej w  I lidze.

Wracając do Jana Urbana, to jego priorytetem jest ściągnięcie stopera oraz „dziewiątki”, ale czy tacy zawodnicy trafią już tej zimy na Roosevelta wcale nie jest takie pewne. W klubie twierdzą, że na ten moment grupa obrońców jest duża, a w perspektywie są kolejni młodzi, jak choćby Krzysztof Wingralek. Z drugiej strony, nieprzypadkowo do Turcji udał się Roman Kaczorek, który ma na miejscu możliwość obserwacji szerokiej grupy zawodników, przebywających tam na przedsezonowych przygotowaniach z innymi zespołami. W Górniku patrzy się jednak bardzo ostrożnie na zagranicznych piłkarzy, mając w pamięci niewypały w postaci Boakye, Baidoo, Toshevski czy nawet niespełnione nadzieje w osobie Prohazki. Na czwartkowym spotkaniu nie uzyskaliśmy konkretnych nazwisk, czy dat jeśli chodzi o wybór nowego prezesa.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pitu, pitu i dalej bez żadnych konkretów.

A Sanogo ? To jest wypal ? Bez jaj piszecie wiecznie to samo nic konkretnie jakby to bylo nie wiadomo co. Porazka. Rozmowy z Poldim byly juz 7 stycznia i co ?? Dalej nic nie jest napisane co sie tam dzialo. Zastanowcie sie nad tym.

Za Sandomierskiego Chudego.

Skupmy sie na budowie 4 Trybuny.To najważniejsze!Mam nadzieje,że maruderzy zostana,a jak nie,to Klub przedluży im jednostronnie kontrakty. Wiśnie trzeba zastapić,sam Janicki nie wystarczy.Szymański ok,co dalej z Nowakiem.Jimenez dostal b.dobra propozycję kontrakt na 2 lata. On już ma swoj wiek,a u Nas ma doświadczenie i zna Lige,jest Nam potrzebny. Zarząd musi się ze spółka Stadion,jesli taka jeszcze istnieje szybko zajac budową 4 trybuny. Bo wstyd na calą Polske.I niech juz zaczynaja rozbiórkę tych starych ruin!!Pozdro dla Normalnych.