Wieści z klubu: W poniedziałek zaczynamy. Wraca Michalski. Sparing z Herthą?

Kris  -  1 sierpnia 2020 14:05
0
8126

W poniedziałek piłkarze Górnika Zabrze rozpoczynają przedsezonowe przygotowania. Pierwszy dzień tradycyjnie będzie poświęcony na badania, a od wtorku rozpoczną się treningi na własnych obiektach. Pracy w klubie zapewne jest teraz multum, oprócz powrotu do treningów pierwszej drużyny, w niedzielę startują również rezerwy. W kwestii transferów – ze trony klubu – wciąż cisza, ale już w przyszłym tygodniu powinno coś ruszyć. „W weekend w klubie dużo się dzieje, w poniedziałek zaczynamy i będą pierwsze konkrety.” – mówił prezes klubu Dariusz Czernik, który ze względu na natłok obowiązków służbowych nie mógł z nami dłużej porozmawiać.

Wraca Kacper Michalski

Na razie wiadomo, że na Roosevelta wraca Kacper Michalski, wypożyczony wcześniej do GKS Katowice. Na oficjalnej stronie katowickiego klubu możemy przeczytać: „Z GKS-em Katowice żegna się także Kacper Michalski. Górnik Zabrze skorzystał z klauzuli w kontrakcie zawodnika, gwarantującej mu prawo odkupu obrońcy.”

Sparing z Herthą?

Zabrzanie mają pracować na własnych obiektach, kwestią otwartą jest czy uda się rozegrać sparing i ewentualnie z kim. Jak pamiętamy przed restartem poprzedniego sezonu gier kontrolnych nie było. W mediach pojawiła się informacja, że Hertha Berlin szuka sparingpartnera. Oferta jest tym bardziej atrakcyjna, że berlińczycy opłacają rywalowi przejazd oraz pobyt. Jedną z osób, która pilotuje całą sprawę jest Jan Loscha, który w latach 80-tych był działaczem Górnika. Pomagał on również przy organizacji meczu kontrolnego zabrzan z zespołem Red Bull Salzburg.

Wydaje się jednak, że Górnik raczej nie skorzysta z tej możliwości, ponieważ ma wówczas napięty kalendarz ligowy (niedziela 23.08 mecz z Podbeskidziem, a już w piątek 28.08, spotkanie wyjazdowe do Mielca). Nie wiadomo też, czy do tego czasu nie będzie nowych obostrzeń ze względu na pandemię. W miejsce zabrzan, ewentualnie może wskoczyć  Zagłębie Lubin.

Źródło: sportbuzzer.de

Źródło: Roosevelta81.pl/sportdziennik.com
Foto: Roosevelta81.pl/sportbuzzer.de

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments