Wieści z klubu w pigułce

Kibic  -  24 czerwca 2018 16:08
0
8733

Zgrupowanie i pierwsza gra kontrolna

Górnik Zabrze ma już za sobą zgrupowanie w Wodzisławiu Śląskim oraz grę kontrolną. Po spotkaniu piłkarze dostali dwa dni wolnego, po czym w poniedziałek wrócą do treningów. We wtorek czeka ich kolejny sprawdzian, tym razem przeciwnikiem będzie MFK Karvina. W czwartek natomiast zespół wylatuje do Splitu na mecz z Hajdukiem.

Ruchy kadrowe

O kadrze, która wzięła udział w wodzisławskim zgrupowaniu trudno powiedzieć, że była kompletna. Okazję do pokazania mieli nowi zawodnicy, a także kilku piłkarzy powracających po kontuzjach. Na pozycji stopera mogliśmy oglądać Armina Pjetrovića, jednak mało prawdopodobnym wydaje się, aby Czarnogórzec pozostał w Zabrzu. Hiszpan Jesus Jimenez miał w meczu przeciwko Trzyńcowi okazję, by wpisać się na listę strzelców, ale za wcześnie mówić na ile wzmocnieniem okaże się Hiszpan. Do gry wracają po kontuzjach, co bardzo cieszy, dwaj nasi młodzi zawodnicy, Konrad Nowak oraz Rafał Wolsztyński. Obaj zagrali po 45 minut przeciwko czeskiej drużynie. 

Na dziś wciąż nie wiadomo czy w Zabrzu zostanie Paweł Bochniewicz, który nie mógł zagrać w piątkowym sparingu z powodu lekkiego urazu. Obrońcy włoskiego Udinese kończy się 30 czerwca wypożyczenie. Górnik chce, aby Paweł pozostał w klubie na kolejny sezon, jednak nie wiadomo czy uda się dojść do porozumienia z Włochami. 

W Górniku nie ma już za to innego stopera Mateusza Wieteski. Klub ponownie obrał kurs warszawski. Bliski gry w „Trójkolorowych” barwach jest Adam Ryczkowski, a w kręgu zainteresowań pozostaje inny zawodnik Legii – Mateusz Praszelik. Ryczkowski jest napastnikiem i ma za sobą udany sezon na wypożyczeniu w Chojniczance Chojnice (8 goli, 3 asysty). 

Do Górnika Zabrze na rok z opcją pierwokupu trafi Bartosz Marchewka z Rozwoju Katowice. Wszystkie warunki wypożyczenia są już uzgodnione między klubami, a do podpisania dokumentów dojdzie w nadchodzącym tygodniu, po przejściu pomyślnie przez zawodnika testów medycznych.

Jeżeli chodzi o naszych wypożyczonych zawodników do klubu trafiły oferty dla Mateusza Kuchty, a także Meika Karwota. Ten pierwszy bliski jest przejścia do Zagłębia Lubin, natomiast Karwot jest w kręgu zainteresowań częstochowskiego Rakowa.

Sprawdzian generalny

Wracając do przygotowań, to generalnym sprawdzianem „Trójkolorowych” będzie spotkanie z Opavą. Mecz zostanie rozegrane 5 lipca przy Roosevelta. Potem będziemy już tylko odliczać dni do pucharowej potyczki z Zarią Bălți.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments