Wieści z klubu w pigułce

g.rajda  -  7 lipca 2018 19:28
0
9057

Sezon 2018/19 zbliża się wielkimi krokami, a kibiców Górnika mocno niepokoją ruchy kadrowe, a właściwie to, że w porównaniu do strat personalnych, wyglądają, mówiąc delikatnie, skromnie. Lepiej rzeczy się mają, jeśli chodzi o zaplecze, które pod trybuną południową nabiera profesjonalnego kształtu. 

Nowe szatnie

Pod trybuną południową powstają, a właściwie są już na ukończeniu nowe pomieszczenia, które mają służyć piłkarzom i nie tylko. Zawodnikom gospodarzy i gości oraz sędziom zostaną udostępnione nowe szatnie. Czas na to najwyższy bowiem te stare pamiętają czasy przedwojenne. Wkrótce też oddane do użytku będzie biuro prasowe, a także pomieszczenia przygotowane dla dziennikarzy i trenerów. Do tego siłownia, gabinety i sale odnowy oraz kuchnia. 

Ruchy kadrowe

Na chwilę obecną Górnik zakontraktował trzech nowych piłkarzy. Jesus Jimenez, Adam Ryczkowski oraz Wiktor Biedrzycki. Cała trójka będzie w sezonie 2018/19 reprezentować Górnika Zabrze. Wygląda to, biorąc pod uwagę straty personalne, nader skromnie. Co prawda na czwartkowej prezentacji, prezes klubu z Roosevelta pan Bartosz Sarnowski zapowiedział jeszcze dwa wzmocnienia, ale więcej szczegółów w tej kwestii nie ujawnił. 

Czy jednym z tych transferów jest wciąż osoba Pawła Bochniewicza? Wydaje się, że raczej nie. Szanse na ponowne wypożyczenie obrońcy Udinese są niewielkie, włoski klub życzy sobie gotówkę, a to jest po prostu nierealne. Wciąż nie podpisano kontraktu z Bartoszem Marchewką (Rozwój Katowice) oraz Arminem Pjetrovićem. W dwóch kontrolnych spotkaniach Górnika (przeciwko Zagłębiu Lubin i GKS Katowice) w składzie pojawił się Wiktor Patrzykąt, aczkolwiek w jego wypadku Górnik najprawdopodobniej nie wyrazi zainteresowania pozyskaniem piłkarza.

Do klubu z wypożyczeń wróciło kilku zawodników, którzy jednak szanse na grę w nadchodzącym sezonie mają małe lub żadne. David Ledecky oraz Meik Karwot szukają klubu. W przypadku Karwota przez chwilę mówiło się o Rakowie, jednak sprawa jest nieaktualna. Filip Żagiel, który wrócił z Odry Opole, jest łączony z GKS-em Katowice. Zagrał  podczas czwartkowego sparingu, przeciwko Górnikowi,  w barwach „GieKSy”. Natomiast Bartosz Olszewski przymierzany jest ostatnio do Górnika Łęczna. 

Nowe koszulki

Podczas prezentacji kibice po raz pierwszy zobaczyli nowe komplety strojów Górnika na nadchodzący sezon. Strój „domowy” to białe koszulki z czerwonymi wstawkami. Wyjazdowe komplety są czarne ze złotymi wykończeniami. To nawiązanie do górniczych korzeni Górnika oraz czternastu złotych medali za Mistrzostwo Polski zdobytych w historii przez nasz klub. Akurat te koszulki można już kupić w sklepach Górnika. Stroje czerwone, wyjazdowe w poprzednich rozgrywkach, będą teraz rezerwowymi.

Msza święta

W kościele pod wezwaniem św. Józefa odbędzie się w niedzielę msza święta w intencji Klubu przed inauguracją nowego sezonu. Wszystkich kibiców zachęcamy do duchowego wsparcia dla całej rodziny Górnika Zabrze.

Źródło: Roosevelta81.pl / Górnik Zabrze
Foto: Roosevelta81.pl / Górnik Zabrze

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments