Wierzę, że gol będzie dla mnie indywidualnym przełamaniem

Kaszpir  -  6 grudnia 2018 19:28
0
3278

Górnik Zabrze, choć nie bez problemu, awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski. „Trójkolorowi” rozstrzelali się w drugiej części dogrywki, a autorem jednego z trafień był Szymon Matuszek. Kapitan Górnika ma nadzieję, że ta bramka będzie też dla niego przełomowa i również w lidze zacznie w końcu trafiać. Szymon powiedział także kilka ciepłych słów pod adresem Jesusa Jimeneza i uchylił rąbka tajemnicy zwyżki formy Hiszpana.

Cel osiągnięty

 – Celem było zwycięstwo i awans do następnej rundy. Wiedzieliśmy, że nie ma taryfy ulgowej w meczach przeciwko teoretycznie niżej notowanymi drużynami. Byliśmy w roli faworyta i nie zakładaliśmy stu dwudziestu minut. Powinniśmy byli rozstrzygnąć mecz wcześniej, ale to przeciwnicy pierwsi trafili i mogło być nieciekawie. Z wyniku jesteśmy zadowoleni.

Przeciwstawić się mentalnie

 – Zawsze drużyna z niższej ligi jest szczególnie mocno zmotywowana na takie spotkania jak z Górnikiem. Trener nas na to uczulał, że rywale będą mocni mentalnie, należało się temu przeciwstawić i myślę, że nam się to udało.

Skupienie na ligę, nie losowanie

 – Nie zastanawialiśmy się jeszcze na kogo możemy trafić w następnej rundzie. Teraz skupiamy się już na niedzielnym meczu z Miedzią.

Gol na przełamanie

 – Wszedłem w drugiej części, miałem do wykonania pewne rzeczy, udało się też dołożyć bramkę. Jesus świetnie dograł i trafiłem do siatki rywali. Jest to dla mnie dodatkowa mobilizacja, aby w końcu strzelić też coś w lidze. Wierzę, że ten gol będzie dla mnie indywidualnym przełamaniem.

Docenić Jesusa

 – Uważam, że w tym momencie należy docenić Jesusa. Początki miał trudne, jednak teraz z każdym spotkaniem prezentuje się lepiej. Prywatnie mogę powiedzieć, że przyjechała do niego kobieta, co jak widać ma dobry wpływ na postawę Jesusa. Jej obecność pomaga mu z pewnością w aklimatyzacji, a my możemy się tylko z tego cieszyć. Wcześniej dobrze prezentował się na treningach, obecnie potrafi to przenieść też na występy zarówno ligowe, jak i pucharowe.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments