„Wiemy, że chłopak bardzo chciał zostać w Zabrzu, ale decyzję podjął jego ojciec”

kesera  -  11 lipca 2014 07:48
0
833

trabka_gornikzabrze
Michał Trąbka uchodził za jeden z największych talentów ostatnich lat w Górniku. Zdolny 17-latek chciał zostać w Zabrzu, ale trenuje jednak z warszawską Legią, ponieważ taką decyzję podjął jego ojciec.

Mistrzowie Polski zaproponowali Trąbce przeprowadzkę do stolicy i obiecali grę w rezerwach.

– Michał to zadeklarowany kibic Górnika z Halemby. Bardzo chciał zostać w Zabrzu… – mówi Mieczysław Agafon, który był trenerem Trąbki w drużynie juniorów młodszych.

Ten zespół kilka tygodni temu wywalczył wicemistrzostwo Polski, a piłkarz z Zabrza został wybrany najlepszym podczas finałowego turnieju.

Pytanie, czy gdyby Górnik wcześniej zaproponował Trąbce jakąkolwiek umowę, nastolatek zdecydowałby się na wyjazd poza Śląsk.

To oczywiste, że możliwości finansowe Legii są dziś znacznie większe niż nasze, ale my oferowaliśmy chłopakowi coś, o co w Legii – tak podejrzewam – będzie bardzo trudno i co trudno przeliczyć na pieniądze. Mógł regularnie trenować z pierwszym zespołem grającym w ekstraklasie i nie mogę wykluczyć, że szybko dostałby szansę debiutu w lidze. Czy w Legii tak się stanie? Mam wątpliwości. Na tym etapie rozwoju to chyba ważniejsze niż ewentualna kasa dla 17-latka – mówi Robert Warzycha, dyrektor sportowy.

Prezes Górnika Zbigniew Waśkiewicz dodaje: – Wiemy, że chłopak bardzo chciał zostać w Zabrzu, ale decyzję podjął jego ojciec, widząc większą szansę na rozwój w stolicy. Szanujemy to i trudno coś więcej dodać. Życie pokaże, czy decyzja była słuszna.

Jeszcze raz Mieczysław Agafon: – Nawet proponowałem mu przejście do Rybnika, gdzie miałby pewne regularne granie na poziomie drugiej ligi i blisko domu. Niech mu się powiedzie, bo ma papiery na bardzo dobrego piłkarza.

Źródło: katowickisport.pl
Foto: gornikzabrze.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments