Większy rygor na meczach? MSW chce zmian w ustawie o imprezach masowych

Luq  -  11 października 2013 09:12
0
953

kibice_polonia_1213
– Na początku 2014 r. powinny być gotowe propozycje zmian w ustawie o imprezach masowych –
zapowiedział w czwartek w Krakowie minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz. Jego zdaniem istnieją przesłanki, żeby już myśleć o nowelizacji przepisów.

Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych była nowelizowana przez Sejm w marcu 2009 r. – wprowadzono wówczas m.in. nowe rodzaje kar wobec stadionowych bandytów oraz zakaz sprzedaży niskoprocentowego alkoholu.

Tym razem, jak sprecyzował szef MSW, chodzi m.in. o objęcie regulacjami przejazdów kibiców na imprezy, wprowadzenie precyzyjnych zapisów dotyczących używania środków pirotechnicznych i tzw. sektorówek na stadionach oraz przepisów dotyczących odpowiedzialności służb porządkowych. – Mamy przypadki, że służby porządkowe odmawiają interwencji w trakcie meczu. Musi być w ustawie zapisana jakaś sankcja – mówił Sienkiewicz.

Według MSW zmieniona powinna być liczba osób, od której zaczyna się impreza masowa. – To jest w tej chwili tysiąc osób, naszym zdaniem powinno być o wiele mniej – powiedział minister. Dodał, że potrzebne jest także doregulowanie kwestii tzw. oprawy meczów. W obecnym stanie prawnym użycie środków pirotechnicznych na stadionach jest nielegalne i w wielu wypadkach – jak mówił szef MSW – rodzi realne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Niektórzy kibole rzucają, odpalają race – mówił Sienkiewicz.

więcej na tvn24.pl

źródło: tvn24.pl/PAP
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments