Wiceprezesi Górnika – nawet obsługa straganu to dla Was za wysokie progi!

g.rajda  -  20 maja 2016 18:50
0
1597

heryszek

Funkcja wiceprezesa w profesjonalnej piłce to jedna z najważniejszych funkcji w klubie. Niestety, w Zabrzu to stołek, na który zasiąść przy odrobinie znajomości może każdy. Dowód? Od razu dajemy dwa: Andrzej Pasek i Tomasz Heryszek.

Klub piłkarski, któremu prezesuje koszykarz, a doradzają mu nauczyciel matematyki i radiowiec. Takie rzeczy tradycyjnie tylko w Zabrzu. Co łączy te osobistości? Tak, tak, znajomości na piłce brak. To musiało się zakończyć wybuchem.

Tomasz i Andrzej zostali powołani na wiceprezesów Górnika Zabrze 6 listopada 2015r. I zastanawiamy się, czy na miejscu właściciela nie lepiej było powołać szkolnego wuefistę, a jeśli chodzi o radio to człowieka, prowadzącego audycję sportową. Mamy przeczucie, że zakończyło to by się ze zdecydowanie lepszym skutkiem. Aby zachować obiektywizm postanowiliśmy zobaczyć, co dobrego obaj w/w zrobili dla Górnika i.. zmiękła nam rura, a przy tym wymięka nawet Google.

Niby Heryszek odpowiada za sprzedaż i marketing, ale patrząc na wyniki, nie powierzylibyśmy mu nawet prowadzenia osiedlowego straganu. Oczywiście w Zabrzu są z tych wyników dumni, ale nie ma co ukrywać, że kibice koszulki Górnika kupią zawsze, i mamy wrażenie, że nawet handlarz Mirosław z pobliskiego targu zrobiłby lepszy wynik sprzedażowy pokazując lepszy plan rozwoju biznesu. Sprawę marketingu zostawiamy, bo przy takim zarządzaniu to słowo w klubie jest obce i nieosiągalne. W teorii „obowiązki” Heryszka zostały podane do wiadomości publicznej, inaczej sprawa wygląda u matematyka Paska, bo w tym temacie internet milczy.

Skoro pani Mańka-Szulik powołuje po znajomości i „matematycznym fachu” takich ekspertów, to w przypadku Paska od razu jeszcze w listopadzie powierzylibyśmy mu obliczanie wariantów matematycznych w tabeli Ekstraklasy, aby wiedzieć, „co będzie, jeśli …”  Ale teraz po spadku … hmm, jego funkcja stała się zbyteczna. Do właściciela apelujemy, że nie ma sensu zatrudniać ludzi na matematyczne stanowiska, bo Górnik to nie szkoła, a warianty spadku, co kolejkę podawali dziennikarze.

Jeśli w zarządzie Górnika dalej zasiadać będą, a przede wszystkim powoływać się będzie takich ludzi jak w/w to możemy zapomnieć o awansie do Ekstraklasy, a co dopiero marzyć o 15. gwiazdce.

Tomasz i Andrzej, WAM JUŻ DZIĘKUJEMY!!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: klubygp.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments