Warta Gorzów – Górnik II Zabrze 1:3. Wreszcie zwycięzcy

Kaszpir  -  21 maja 2023 07:55
0
2283

W spotkaniu 29. kolejki III ligi, Górnik Zabrze zwyciężył w Gorzowie z Wartą 3:1. Dla „Trójkolorowych” było to małe przełamanie, ponieważ na wygraną czekali od czterech kolejek.

Zabrzanie już do przerwy uzyskali dwubramkową przewagę. Wynik spotkania otworzył Bartłomiej Korbecki, a tuż prze końcem pierwszej połowy gola dołożył Daniel Ściślak. Po zmianie stron gospodarze złapali kontakt za sprawą bramki Rybickiego. Ostateczne słowo należało jednak do naszego zespołu. W 64 min. rezultat meczu ustalił Adrian Dziedzic.

Po tym spotkaniu „Trójkolorowi” mają w dorobku 41. punktów. W następnej kolejce podejmować będą drużynę Rekordu Bielsko-Biała.

Warta Gorzów Wielkopolski – Górnik II Zabrze 1:3 (0:2)

0:1 – Korbecki, 15′
0:2 – Ściślak, 45′
1:2 – Rybicki, 52′
1:3 – Dziedzic, 64′

Warta: Wiśniewski – Bielawski, Siwiński, Gajda, Rybicki (69′ Micek), Jachno (46′ Lazar), Duda, Majerczyk (69′ Stasiak), Marchel (46′ Kasprzak), Ufir, Gardzielewicz (69′ Burzyński)
Trener: Mateusz Konefał

Górnik II: Valion – Pochcioł, Pawlak, Gandziarowski, Joachim (90+2′ Pytlewski), Skała, Dziedzic (82′ Kulon), Wodecki (90+2′ Ogórek), Rostkowski (90+4′ Adamski), Ściślak, Korbecki (82′ Orzechowski)