W środę rezerwy nadrabiają zaległości

Kaszpir  -  24 kwietnia 2018 17:51
0
2566

W środę 25 kwietnia drugi zespół Górnika rozegra kolejne ligowe spotkanie. Będzie to zaległy mecz z Piastem Żmigród, który pierwotnie miał się odbyć na początku marca. 

Zespół Piasta jest sąsiadem z tabeli zabrzan. Nasz najbliższy rywal uzbierał jak dotąd 34 „oczka” i o punkt wyprzedza „Trójkolorowych”. Ma jednak także o jedno rozegrane spotkanie więcej. Żmigrodzianie bardzo dobrze spisują się wiosną, kiedy to zdobyli już 14. punktów. Taki dorobek nie wziął się znikąd, podopieczni Kamila Sochy odnieśli w 2018 r. cztery zwycięstwa przy dwóch remisach. W sumie piłkarze Piasta są nie pokonani od 9. kolejek. Również bilans bramkowy w rundzie rewanżowej robi duże wrażenie. Dwanaście goli strzelonych, przy zaledwie trzech straconych, świadczy dobrze zarówno o ofensywie jak i defensywie. 

Widać więc, że podopiecznych Wojciecha Gumoli czeka trudne zadanie. Dwa ostatnie pojedynki „górnicy” rozstrzygnęli na swoją korzyść, wierzymy zatem, że i teraz poradzą sobie z rywalami.

W jesiennym spotkaniu obu drużyn lepszy okazał się Górnik, zwyciężając 3:1. Na listę strzelców w tamtym meczu wpisali się Dominik Lasik, Daniel Wajsak oraz Marcin Urynowicz.

Piast Żmigród – Górnik II Zabrze 1:3 (0:1)
0:1 – Lasik, 11′
1:1 – Celuch, 54′
1:2 – Wajsak, 65′
1:3 – Urynowicz(karny), 81′

Górnik II Zabrze – Piast Żmigród; środa 25 kwietnia godz. 16:00, Zabrze – Mikulczyce ul. Mickiewicza 66 A

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

 
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments