W sobotę sprawdzian generalny przed ligą

g.rajda  -  1 lutego 2024 15:56
12
5626

Górnik Zabrze piłkarską wiosnę zainauguruje 10 lutego meczem z Piastem. Ostatnim, generalnym sprawdzianem będzie spotkanie z MFK Ružomberok. Spotkanie ze słowacką drużyną rozegrane zostanie w sobotę 3 lutego na Arenie Zabrze.

Na życzenie sztabu szkoleniowego sparing będzie miał charakter zamknięty zarówno dla kibiców, jak i mediów. Nie będzie także transmisji klubowej telewizji. Jan Urban z pewnością musi poszukać rozwiązań w defensywie. Jak wiadomo z powodu kartek w meczu przeciwko Piastowi wykluczeni są Kryspin Szcześniak oraz Erik Janża. Jeśli chodzi o Słoweńca to wciąż nie wiadomo, czy podpisze nowy kontrakt. Erik deklarował w wywiadach chęć pozostania w Górniku, klub z kolei miał zaoferować piłkarzowi kilka propozycji nowej umowy, ale jak dotąd nie osiągnięto consensusu. 

W sobotę szansę na pierwszy występ w „Trójkolorowych” barwach być może otrzyma, wypożyczony z Schalke 04 Gelsenkirchen Soichiro Kozuki.

Górnik Zabrze – MFK Ružomberok, sobota 3 lutego, godz. 13:30.  Stadion im. Ernesta Pohla

Źródło: Górnik Zabrze/ Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
12 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Górnik już w swej bogatej historii miał wiele takich „wspaniałych” piłkarzy którzy najlepiej odchodzili za darmo !!!!!!! Oby tak nie było tym razem Janża powinien być sprzedany już teraz bo bez niego Górnik też potrafi wygrywać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a za niego kupić młodego reprezentanta Polski Pawlaka z……..

Janża to współczesna ikona naszego Górnika, podobnie, jak Igor Angulo, czy już nawet i Lukas….
Powinien w Górniku zostać jak najdłużej się da. Daje dużo Górnikowi i mocno utożsamia się z naszymi barwami : biało-niebiesko-czerwonymi ….
PS: Jak Górnik w tym sezonie utrzyma to 7 miejsca to będzie sukces. A od nowego sezonu, być może, jak się zmieni właściciel, to już wszystko będzie możliwe….
PS II : W przeszłości Lech Poznań chciał nam podprowadzić Eryka …. ? – czyżby ponowił próbę ?

No, a gdzie obiecany napastnik, bo napadziorów to my mamy najgorszych z całej ligi. Sprzedaliśmy dość dobrze Yokote, to chyba są pieniądze na nowego atakującego. Taki Piasecki na pewno przydał by się Górnikowi, bo jest lepszy od Musiolika i tym bardziej, że grał już kiedyś w Górniku, to jakim cudem Piast go sprzątnął ? Czy na prawdę nikt w Górniku nie ma żadnego rozeznania ?

nikt teraz nie będzie w klubie wydawał pieniędzy na napastnika bo nie wiadomo co będzie za pół roku każdy posrany Piasecki w rezerwach grał nie równo w wielu meczach znikał dlatego zabrakło dla niego kontraktu

Ja rozumiem, że ziomek ,ale w skrócie ” trzeba umieć grać” i co z tego że się kocha Górnika i się walczy jak brak umiejętności. Takich było wielu Jeleń, Kasperczak/spuścił Górnika kupując nieudaczników np.Gorawski też ziom/, a teraz po drewnie Musioliku chcesz Pan nie lepszego Piaseckiego.

Może z tym Piaseckim przesadziłem, ok, przyznaje racje ale czy może z pierwszej ligi jakiegoś solidnego lub z kądzisz indziej, no sam nie wiem ale sami widzicie, że nie ma kto bramek u nas strzelać

Mateusza Pawlaka i nie kupić tylko wyrwać z rezerw. 💪💪💪

Janża wiele Górnikowi, co by nie zrobił Jego sprawa

W jesieni krążyły pogłoski , że Jimenez po początkowych sukcesach w MLS nie był zadowolony ze swojego statusu w drużynie i wtedy wyobraziłem sobie Jego powrót do Górnika , tak jak to swego czasu wrócił Sekulić.
Obecnie Jimenez jest w trakcie rozwiązywania kontraktu i tu należy przekonać Go do powrotu na „stare śmieci” .Robota przekonywania spoczywa na Trenerze Urbanie.
Jeżeli aktualnie Jimenez jest w pełni zdrowy to przy Jego skuteczności mogli byśmy spokojnie patrzeć w górę tabeli.
Yno Górnik !!!

Ta terefere już poszedł do ofi certa ku…a ma nas w du…e a dzięki górnikowi wypłynął na szersze wody zero szacunku jimenez

Niestety Jesus jimenez poszedł do ofi creta taki to szacunek i wdzięczność za odbudowanie formy i kariery no brak słów ale ok nie miał obowiązku tu wracać ale mógł ze względu na wdzięczność ale kasa misiu kasa a górnika ma w du..e no cóż poradzimy bez niego byle było utrzymanie i zmiana właściciela to nam się marzy widoki na lepsze jutro eh może kiedyś sam będzie prosił o grę w górniku hehe tego bym chciał i chyba nasza cała Górnicza brać ino Górnik

Potwierdziło się , że Jimenez to diametralnie inny charakter niż Angulo.
Z Igorem cały czas koresponduję i ostatnio dziękując za życzenia urodzinowe na zakończenie napisał po polsku „…tylko Górnik…”
Jesusowi życzę przełamania ostatnio prześladującej go nieskuteczności i dobrej gry na słonecznej Krecie.
Na koniec okna transferowego może uda się przygarnąć jakiegoś sensownego napastnika.
Yno Górnik !!!