W Sierakowicach „Górnicy” zagrali dla Oliwki!

Milo  -  8 października 2017 11:48
0
12425

W sobotnie popołudnie piłkarze Górnika wykorzystując przerwę na mecze reprezentacji zagrali w Sierakowicach z miejscowym Startem. Spotkanie odbyło się w szczytnym celu – oba kluby zagrały dla Oliwki, która cierpi na anemię aplastyczną.

Do miejscowości położonej w powiecie gliwickim sztab szkoleniowy zabrał ze sobą sporą delegację z podstawowego składu na czele z Igorem Angulo, najlepszym strzelcem Ekstraklasy. Sobotni mecz był także znakomitą szansą do pokazania się dla zabrzańskiej młodzieży. W tym samym czasie rezerwy rozgrywały swój ligowy mecz w Polkowicach, dlatego spora część piłkarzy została oddelegowana, aby walczyć o III-ligowe punkty. Mimo typowo angielskiej pogody na stadion w Sierakowicach zjawiła się spora grupa sympatyków. Nie ma się czemu dziwić, bo zobaczyć lidera najwyższej klasy rozgrywkowej grającego na boisku lokalnego klubu to wręcz historyczny moment.

Kibice, którzy zdecydowali się obejrzeć mecz, a także wspomóc 8-letnią Oliwkę nie mogli narzekać na nudę. Na boisku oprócz gwiazd lidera Ekstraklasy zameldował się bowiem Marcin Brosz, pełniąc tym samym funkcję grającego trenera. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Angulo i wtedy rozwiązał się worek z bramkami. Kolejne trafienia dołożyli Łukasz Wolsztyński, a także Michał Koj. Do przerwy Górnik prowadził już 3:0.

Po przerwie skład zabrzan składał się już głównie z zawodników klubowych rezerw oraz grup młodzieżowych. Wynik podwyższył 17-letni Konrad Wira, na co dzień grający w CLJ. Ostatnie dwa trafienia były autorstwa zawodników rezerw: Patryka Joachima oraz Mateusza Cybulskiego. Mecz w szczytnym celu zakończył się zatem wynikiem aż 6:0.

Po spotkaniu zawodnicy Górnika podeszli do kibiców, aby rozdać autografy, tym samym podziękować wszystkim sympatykom za przyjście na mecz. To już kolejna znakomita akcja, do której dołącza się zabrzański klub. Brawo!

Start Sierakowice – Górnik Zabrze 0:6 (0:3)

Bramki: Angulo, Ł. Wolsztyński, Koj, Wira, Joachim, Cybulski.

Górnik Zabrze: Kasprzik – Wenglorz, Suarez, Surowiec, Koj – Kurzawa, Matuszek, Grendel, Brosz – Ł. Wolsztyński, Angulo
Grali ponadto: Bielica, Liszka, Jaksik, Kopia, Lewandowski, Joachim, Wira, Cybulski, Kasprzyk.

Źródło: Roosevelta81.pl/gornikzabrze.pl
Foto: Mariusz Pendzich

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments