W piątek Górnik zmierzy się z reprezentacją AFE

W.  -  4 lipca 2019 20:16
0
5558

Reprezentacja AFE będzie kolejnym sparingpartnerem Górnika Zabrze w trakcie letnich przygotowań do rundy jesiennej PKO Ekstraklasy. Mecz kontrolny rozegrany zostanie w piątek (5 lipca) o godzinie 11:00 na obiektach Centrum Sportu w Szamotułach.

Nasz najbliższy rywal, to klub zrzeszający hiszpańskich piłkarzy, pozostających aktualnie bez kontraktu. Z reprezentacją AFE zabrzanie po raz pierwszy zmierzyli się w lipcu 2016 roku, podczas obozu przygotowawczego w Rybniku. Wówczas podopieczni Marcina Brosza ulegli Hiszpanom 0:1. Jedyną bramkę w tamtym spotkaniu zdobył Ishmael Kofi (63′).

Kilka dni temu z naszym najbliższym rywalem starł się inny ekstraklasowy zespół. Mowa o przebywającej na obozie w Opalenicy Koronie Kielce, która zmuszona była uznać wyższość rywali, przegrywając 1:3. Po bramkach autorstwa Óscara García (41′), Diego Pacheco (68′) i Gonzalo Merchána (74′), murawę w doskonałych nastrojach po upływie regulaminowego czasu gry opuszczali piłkarze AFE. Honorowego gola podopiecznym Gino Lettieriego po rzucie karnym dał w 56 minucie meczu Matej Pučko.

Mecz z reprezentacją AFE będzie dla podopiecznych Marcina Brosza piątym pojedynkiem kontrolnym w trakcie letnich przygotowań. Poprzednie cztery spotkania testowe zakończyły się zwycięstwem Górnika nad GKS’em Katowice 2:0 (Jimenez 70′, 82′) i pokonaniem MFK Karviny 2:1 (Angulo 43′ k, Wolsztyński 51′ – Weber 90′), a także dwukrotną porażką – z AÉK Larnaką 1:2 (Sekulić 81′ – Taulemesse 26′, Trickovski 41′) i Bruk-Betem Nieciecza również 1:2 (Zapolnik 83′ – Pawłowski 37′ s, Orzechowski 54′).

Piątkowy sparing będzie kolejną okazją dla sztabu szkoleniowego zarówno do oceny umiejętności, jak i podjęcia decyzji co do dalszej przyszłości testowanych zawodników, przebywających wraz z zespołem na drugim obozie przygotowawczym w Poznaniu. Przypominamy, że wśród piłkarzy, którymi zainteresowanie wyraził zabrzański klub, pozostają Dawid Kudła, Juan Bauza i Alasana Manneh.

Poniżej przedstawiamy komentarz trenera Marcina Brosza po poprzednim sparingu rozegranym z reprezentacją AFE 2 lipca 2016 roku oraz krótkie fragmenty spotkania.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl
Wideo: gornikzabrze.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments