W oczekiwaniu na montaż krzesełek. Jest zgoda na położenie poliwęglanu

kesera  -  11 września 2013 11:02
0
744

stadion05_sierpien_2013
Na Roosevelta spore zniecierpliwienie, bo w tym miesiącu powinien rozpocząć się montaż krzesełek. – Mamy nadzieję, że do końca września zaczną być montowane – mówi w rozmowie z dziennikiem „Sport” – Tadeusz Dębicki, prezes spółki „Stadion”.

Do końca września miałby być zamontowanie siedziska. Będą?
– Mamy nadzieję, że do końca września zaczną być montowane. Są już przez producenta przygotowywane i w ciągu kilkunastu dni powinny zostać dowiedzione na stadion. Kiedy to się stanie, bardzo szybko zacznie się ich montaż. Wykonawca przewiduje, że potrwa to około miesiąca, bo mówimy o 24000 siedzisk. Trudno deklarować dokładne daty, ale jest szansa, że w drugiej połowie następnego miesiąca ta część prac zostanie zakończona. Widok trybun będzie wtedy zbliżony do ostatecznego.

Nie jest tak, że nim zaczniecie montować krzesełka, trzeba położyć zadaszenie?
– Nie. Te prace można prowadzić niezależnie od siebie. Czekamy na jeden certyfikat niezbędny do położenia blachy, która będzie na części dachu. Mam nadzieję, że jego zdobycie nie potrwa długo. Co istotne, mamy zgodę na położenie poliwęglanu. To bardzo ważna informacja. Jego certyfikat generalnie wygasł, ale jest decyzja, że na stadionie w Zabrzu może być jeszcze zastosowany. Mówimy o takim samym poliwęglanie, jaki jest na przykład na stadionie w Gdańsku. Zadaszenie będzie kładzione z dźwigów.

Czekacie na krzesełka, czekacie na zadaszenie… Co jeszcze może dziać się w najbliższym czasie?
– Przestawiamy wymiennikownie do podgrzewania płyty, prowadzimy prace przy pasażu od strony Damrota. W tej chwili ekipy kończą prace elewacyjne na południowo-zachodniej trybunie, niebawem zaczniemy kłaść rynny, instalacje… Powoli zaczynają się prace typowo wykończeniowe.

więcej w „Sporcie”

źródło: Sport
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments