W niedzielę sparing z FC Blau-Weiß Linz

g.rajda  -  27 stycznia 2024 18:17
2
1298

W niedzielę piłkarze Górnika Zabrze rozegrają trzeci tegoroczny sparing. Rywalem „Trójkolorowych” będzie FC Blau-Weiß Linz. Początek spotkania wyznaczono na godz. 13:00 czasu polskiego. Transmisję z tego meczu przeprowadzi GórnikTV.

BW Linz występuje w austriackiej 1. Bundeslidze. Podopieczni Geralda Scheiblehnera w rozgrywkach ligowych spisują się przeciętnie. Po siedemnastu kolejkach z dorobkiem 17. punktów plasują się na dziewiątym miejscu w dwunastozespołowej stawce. Natomiast w dotychczasowych meczach sparingowych BW Linz pokonał krajowych rywali z niższych szczebli oraz bezbramkowo zremisował z węgierskim Paks. 

Zabrzanie w pierwszym meczu podczas tureckiego zgrupowania pokonali Botew Płowdiw 4:3. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Sebastian Musiolik. Po jednym trafieniu dołożyli Adrian Kapralik i Piotr Krawczyk. We wcześniejszym sparingu rozegranym jeszcze w Zabrzu, Górnik uległ MFK Karvina 2:3. Na listę strzelców wpisał się wówczas Damian Rasak, drugi gol był trafieniem samobójczym.

Natomiast poniedziałkowa gra kontrolna z SK Dynamo České Budějovice zostało odwołane decyzją sztabu szkoleniowego, w obawie przed ewentualnymi kontuzjami przed zbliżającą się ligą.

Górnik Zabrze – FC Blau-Weiß Linz, niedziela 28.01.2024, godzina 15:00 (13:00 czasu polskiego). Transmisja na YT Górnik TV.

Źródło: Górnik Zabrze
Foto: blauweiss-linz.at

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dobrze że nie LASK Linz bo mógłby być niezły łomot.

Na początku 2 połowy w transmisji meczu było słuchać modlącego się człowieka .Modlitwa będzie bardzo potrzebna by wygrać jakiś sparing i i utrzymać się w lidze Jedyna nadzieją w
pozytywnym przejęciu klubu przez prywatnego inwestora