W naszej sytuacji, lepiej wygrać mecz w takim stylu

Kaszpir  -  26 lutego 2023 15:57
15
3585

Poznaliśmy pomeczowe wypowiedzi trenerów obu zespołów, po meczu 22. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Stalą Mielec i Górnikiem Zabrze.

Adam Majewski (trener Stali): – Co bym nie powiedział, dzisiaj nie ma to wielkiego znaczenia. Najważniejszy jest wynik, a spotkanie przegraliśmy. Nie wiem, czy byliśmy zespołem słabszym. Myślę, że nie. Zasłużyliśmy na wygraną, decyzji sędziego nie będę komentował (…).

Bartosch Gaul (trener Górnika): – Bardzo się cieszymy z trzech punktów, to dla nas najważniejsze. Taktykę i zachowania łatwo trenować, trudniej trenować głowy. Padały pytania, co zrobić by przerwać tę negatywną serię. Potrzebne było nam zwycięstwo. Trudny mecz, pierwsze 15-20 minut pokazało, jak groźna jest Stal ze stałych fragmentów gry. Można się na to przygotować, jednak widać, że Mielec wkłada dużo roboty w ten element gry. Ten pierwszy fragment spotkania potwierdził, że te wcześniejsze słabe wyniki, siedzą mocno w głowach naszych piłkarzy. W końcu weszliśmy w ten, mieliśmy też swoje sytuacje i graliśmy coraz lepiej w tej części. Druga połowa wyglądała tak, że kto pierwszy zdobędzie gola, to mecz pójdzie w jego stronę. Po naszej bramce dużo się broniliśmy, przy stałych fragmentach, dużo poświecenia przy blokowaniu strzałów. Myślę, że w naszej sytuacji, lepiej wygrać mecz w takim stylu, walcząc, niż grać bardziej taktycznie. Dużo pracowaliśmy w minionych dniach, mieliśmy dobrą atmosferę i cieszy, że zakończyliśmy tydzień zwycięstwem (…).