Kaszpir  -  19 maja 2018 09:47
0
2722

W sobotę 17 maja drugi zespół Górnika zagra w Brzegu ze Stalą.

Stal Brzeg plasuje się aktualnie na trzecim miejscu w tabeli. Mając na koncie 52. punkty, traci zaledwie dwa do liderujących zespołów z Polkowic i Częstochowy. W trzech poprzednich meczach piłkarze Stali odnieśli dwa zwycięstwa, a jedno spotkanie zremisowali. W ogóle od sześciu spotkań są niepokonani. O sile drużyny stanowi bardzo skuteczne tri zawodników. Marcin Nowacki, Dominik Bronisławski oraz Dawid Lipiński zdobyli ponad połowę – z 61 bramek, które strzelił rywalom zespół z Opolszczyzny.

Porównując sześć ostatnich występów rezerw Górnika bilans – w przeciwieństwie do naszych przeciwników – nie wygląda najlepiej. Cztery porażki, remis i tylko jedna wygrana, do tego dodajmy, że w tych meczach zabrzanie zdobyli zaledwie 4. bramki. Z pewnością wpływ na postawę drużyny Wojciech Gumoli miała intensywność rozgrywania spotkań (skutek nadrabiania ligowych zaległości z początku wiosny). Teraz jednak, „Górnicy” mieli trochę więcej czasu na regenerację się, a także przepracowanie odpowiedniej ilości jednostek treningowych.

W poprzedniej rundzie „Trójkolorowi” pewnie pokonali „Stalówkę”, która wtedy liderowała w 3. grupie III ligi. Zabrzanie odwrócili wówczas losy spotkania w drugiej połowie i dzięki trafieniom Kiklaisza, Arcona oraz Przybylskiego zgarneli komplet punktów.

Górnik II Zabrze – Stal Brzeg 3:1 (0:1)
0:1 – Dominik Bronisławski, 29′

1:1 – Krzysztof Kiklaisz, 55′
2:1 – Sandi Arćon, 56′
3:1 – Mariusz Przybylski, 65

Stal Brzeg – Górnik II Zabrze , sobota 19 maja godz. 17:00. Stadion Miejski w Brzegu.