Utrzymać dobrą passę, zdobyć wiosną Ekstraklasę

W.  -  15 lutego 2019 14:47
0
1741

Sympatycy Górnika Zabrze wciąż mają w pamięci zwycięskie spotkanie rozegrane
w poniedziałek, w którym czternastokrotni mistrzowie Polski pokonali przy Roosevelta 81 Wisłę Kraków, po dwóch trafieniach Mateusza Matrasa. Czas jednak zapomnieć o tamtym pojedynku, bo już dzisiaj o godzinie 18:00 podopieczni Marcina Brosza ponownie wybiegną na boisko, tym razem przy ul. Karłowicza w Szczecinie, gdzie zmierzą się z miejscową Pogonią w ramach 22 kolejki rozgrywek Lotto Ekstraklasy.

W poniedziałkowym meczu Górnik pokazał się bardzo dobrej strony, rozbudzając nadzieję
i apetyt kibiców, którzy dzisiaj liczą na równie udany występ swojej drużyny. Opuszczając przedostatnie miejsce w tabeli trójkolorowi wykonali pierwszy krok, aby poprawić trudną sytuację klubu. Zespół musi jednak regularnie punktować, aby na dobre odskoczyć w górę stawki, tak więc remis w Szczecinie to tylko plan minimum. Zdobycie punktów nie będzie jednak prostym zadaniem. Pogoń zajmuje siódmą lokatę w tabeli, mając na koncie 31 punktów. Ostatni mecz podopieczni Kosty Runajica przegrali 2:1, ulegając w Gdańsku, aktualnemu liderowi Lotto Ekstraklasy– Lechii. Dobrze spisujący się portowcy mogą pochwalić się doskonałą passą 7 zwycięskich pojedynków na własnym stadionie, gdzie nie przegrali od 25 sierpnia 2018 roku. Czy Górnikowi uda się odczarować szczecińską twierdzę i odnieść kolejne jakże cenne wyjazdowe zwycięstwo? Przypominamy, że ostatnie starcie obu drużyn zakończyło się remisem 1:1. Prowadzenie w 50 minucie meczu objęła Pogoń po strzale Radosława Majewskiego, gola wyrównującego zdobył w 71 minucie regulaminowego czasu gry Igor Angulo.

Wiarę w dzisiejszy sukces powinny podnieść statystyki. Drużyny dotychczas rozegrały ze sobą 89 spotkań, aż 46 razy zwyciężał Górnik. Najwyższe zwycięstwo zabrzan miało miejsce w sezonie 2002/2003, kiedy to na własnym stadionie trójkolorowi rozgromili piłkarzy w granatowo-bordowych strojach aż 9:0! W 26 konfrontacjach zespoły podzieliły się punktami, a tylko 17 meczów zakończyło się zwycięstwem Pogoni. O dominacji
i miejscu Górnika świadczy też fakt, że chociaż oba kluby utworzono w tym samym 1948 roku i mogą pochwalić się piękną, ponad 70-letnią tradycją, to tylko Górnikowi udało się zapisać niezwykle bogatą kartę w historii polskiej piłki nożnej. Wierzymy, że i w dzisiejszym spotkaniu zabrzańska jedenastka udowodni swą przewagę, nad drużyną z Pomorza Zachodniego. Arbitrem spotkania będzie Paweł Raczkowski. Transmisję meczu przeprowadzi stacja Eurosport2.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments