UEFA Youth League: Młodzi piłkarze Górnika Zabrze poznali swojego rywala

mlodyKSG  -  27 stycznia 2021 15:14
0
3230

W środowe popołudnie została rozlosowana ścieżka pucharowa Młodzieżowej Ligi Mistrzów, w której piłkarze Górnika Zabrze trafili na zespół PAOK FC Saloniki (Grecja).
Mecz zostanie rozegrany w Zabrzu (być może na Arenie Zabrze) 2 lub 3 marca 2021r.

W obecnym sezonie format Ligi Młodzieżowej został zmodyfikowany z powodu sytuacji pandemicznej. Rozgrywki z udziałem 64 zespołów toczyć się będą systemem pucharowym – jeden mecz, bez rewanżów. W pierwszych dwóch rundach zachowano podział na ścieżkę mistrzowską i ścieżkę Ligi Mistrzów, a w 1/8 finału drużyny z jednej ścieżki trafią w losowaniu na zespoły z drugiej. Półfinały i finał tradycyjnie zostaną rozegrane na neutralnym terenie w Nyonie.

Zespoły mogą zgłosić do rozgrywek 40 zawodników z rocznika 2002 lub młodszych, jednak dopuszcza się zgłoszenie maksymalnie pięciu zawodników z rocznika 2001, którzy byli uprawnieni do klubu nieprzerwanie przez co najmniej dwa lata do 2 marca 2021 r. lub przez dwa lata w ciągu trzech lat przed 2 marca 2021 r. z przerwą na uprawnienie w innym klubie tej samej federacji. Każdy zawodnik może wystąpić tylko w jednym klubie w trakcie rozgrywek. Zawodnik traci prawo gry w Lidze Młodzieżowej po rozegraniu trzech meczów (licząc od fazy grupowej) w Lidze Mistrzów lub Lidze Europy.

Źródło: Roosevelta81.pl/UEFA
Foto: UEFA

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments