Turniej w Gummersbach, czyli zabawa i pomoc najmłodszym. W głównej roli Lukas Podolski

g.rajda  -  7 stycznia 2023 20:21
0
4893
Foto: Archiwum oberberg-aktuell.de

Podczas trwającego weekendu piłkarze Górnika Zabrze przebywają za naszą zachodnią granicą. W sobotę podopieczni Bartoscha Gaula rozegrali mecz kontrolny z drużyną Rot-Weiss Essen. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Górnika o czym więcej piszemy tutaj.

Turniej halowy

W niedzielę z kolei, oba zespoły być może zmierzą się po raz kolejny. „Trójkolorowi”, jak i „Czerwona-biali” biorą bowiem udział w halowym turnieju w Gummersbach. W sumie rywalizować będzie tam sześć zespołów. Oprócz dwóch wymienionych w zawodach wezmą udział: HSV Hamburg, Blau-Weiß Lohne, Karlsruher SC oraz 1. FC Kaan Marienborn. Górnicy w grupie powalczą z HSV i Blau-Weiß. Mecze trwać będą 2×10 minut, zwycięzcy grup zmierzą się w pojedynkach półfinałowych.

Nie tylko zabawa

Turniej organizowany jest po raz ósmy, podczas każdego z nich zbierane są datki na rzecz Fundacji im. Lukasa Podolskiego, która wspiera dzieci i młodzież wykluczone społecznie. Nie inaczej będzie i tym razem. – Bardzo się cieszę, że po raz kolejny w tym roku wspólnie z oddanymi sponsorami będziemy mogli zebrać dużo pieniędzy dla mojej fundacji. To dla mnie bardzo ważne, dlatego tu jestem – mówił w rozmowie z lokalnymi mediami Poldi, który wraz ze współorganizatorem Markusem Krampe, zebrali w ostatnich latach niemal dwa miliony euro na ten szczytny cel. 

W meczu pokazowym zmierzą się drużyny Lukasa Podolskiego oraz Steffena Hensslera, czyli mistrza kuchni. W spotkaniu pod hasłem „Poldi grilluje Hanslera” w obu zespołach będzie można zobaczyć gwiazdy z branży muzycznej, sportowej oraz rozrywkowej. 

Transmisja w TV

Cały turniej ma być transmitowany przez telewizję Sky Sport News. Bilety na to widowisko zostały już wcześniej wyprzedane.

  • 12:30 Start turnieju z udziałem Górnika Zabrze
  • 17:25 Rozpoczęcie meczu gwiazd „Poldi grilluje Hanslera”

 

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl/ oberberg-aktuell.de
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments