Sparing: Rot-Weiss Essen – Górnik Zabrze 1:3. Na początek wygrana

Kibic  -  7 stycznia 2023 16:00
7
6498
Amadej Marosa otworzył wynik spotkania w Essen

W pierwszym tegorocznym sparingu Górnik Zabrze pokonał drużynę Rot-Weiss Essen. Dla „Trójkolorowych” było to już czwarte spotkanie kontrolne od momentu zakończenia zmagań na ligowych boiskach. Podopieczni Bartoscha Gaula odnieśli w tych meczach komplet zwycięstw.

W sobotę na stadionie w Essen wynik tuż przed przerwą otworzył Amadej Marosa. Słoweński napastnik z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki Golza. Kilkadziesiąt sekund później powinno być 2:0, jednak Lukas Podolski w znakomitej sytuacji przekombinował i futbolówka zamiast w bramce wylądowała na słupku.

„Trójkolorowi” mocnym akcentem rozpoczęli również drugą odsłonę, na którą trener zabrzan posłał nową „jedenastkę”. Piotr Krawczyk wykorzystał dogranie Kanji Okunukiego  i podwyższył rezultat spotkania. Gospodarze nie zamierzali rezygnować i w 55 min. Luobongo zdobywa gola kontaktowego, dobijając uderzenie Engelmanna. Po tym trafieniu miejscowi momentami osiągali przewagę, której nie potrafili jednak zamienić na bramkę. Na kwadrans przed końcem Górnik po raz trzeci znalazł sposób na golkipera Rot-Weiss. Po ładnej akcji Mateusza Cholewiaka z Jakubem Pochciołem, ponownie Krawczyk popisał się skutecznym wykończeniem, ustalając wynik meczu.

W niedzielę zespół Górnika weźmie udział w halowym turnieju w Gummersbach. Tego samego dnia zabrzanie wrócą do Polski. Poniedziałek będzie dla „Trójkolorowych” dniem wolnym, natomiast we wtorek udadzą się na zgrupowanie do tureckiego Belek.

Rot Weiss Essen – Górnik Zabrze 1:3 (0:1)

0:1 – Marosa, 44′
0:2 – Krawczyk, 48′
1:2 – Luobongo, 55′
1:3 – Krawczyk, 74′

Rot-Weiss: Golz – Bastians (46′ Luobongo), Rother (62′ Harenbrock), Wiegel (68′ Korouma), Berlinski (46′ Fandrich), Heber [c], Rios Alonso, Götze (31′ Eisfeld, 81′ Wollschläger), Young (46′ Ennali), Tarnat (46′ Engelmann), Kefkir (46′ Herzenbruch)
Rezerwowi: Wienand – Herzenbruch, Fandrich, Harenbrock, Engelmann, Wollschläger, Kourouma, Ennali, Loubongo, Eisfeld
Trener: Christoph Dabrowski

Górnik (I połowa): Bielica – Szcześniak, Szymański, Bergstrom, Janža [c], Wojtuszek, Vrhovec, Pacheco, Dadok, Podolski, Marosa
Górnik (II połowa): Broll – Paluszek, Cholewiak, Kamber, Włodarczyk, Krawczyk, Kolanko (69′ Pochcioł), Kotzke, Okunuki, Capiga, Zielonka
Rezerwowi: Broll – Kotzke, Paluszek, Kamber, Kolanko, Okunuki, Cholewiak, Krawczyk, Włodarczyk