Trzeba zakopać wszystkie topory, siekierki, kilofy. Kluczem do utrzymania jedność

Kibic  -  19 marca 2023 21:08
24
8816

W sobotę Górnik Zabrze poinformował o zmianie na stanowisku trenera pierwszej drużyny. Bartoscha Gaula zastąpił Jan Urban. Wszyscy pamiętamy w jakich okolicznościach podziękowano Urbanowi w czerwcu ubiegłego roku. Sam zainteresowany mówi, że trudno mu będzie zapomnieć o całej sytuacji, ale nie chce specjalnie wracać do tematu. Podkreślił jednak, że był to dla niego bolesny moment. 

Poniżej najważniejsze aspekty poruszone w rozmowie Jana Urbana ze stacją Canal+

Poczułem się poniżony

JU: Zadra to zbyt delikatnie powiedziane. W jakimś stopniu poczułem się poniżony, natomiast tego nie zmienimy. Trzeba w tym momencie zapomnieć… nie, zapomnieć nie, ale nie przypominać tego. Trudno mi będzie zapomnieć tamtą sytuację, ponieważ to było troszeczkę poniżej pasa.

Wszystko działo się ekspresowo

JU: Wszystko podziało się ekspresowo. Wybierając się na mecz wiedziałem, że czeka mnie rozmowa z prezesem i z właścicielami, ale nie sądziłem, że będzie to temat przejęcia drużyny. Nadal mam ważny kontrakt z Górnikiem.

Zakopmy topory, siekierki, kilofy

JU: Teraz jestem świadom tego, że wszystkie siły należy skoncentrować na tym, aby słowem klucz, potrzebnym do utrzymania Górnika, była jedność. Trzeba zakopać wszystkie topory, siekierki, kilofy. Musimy być razem, ponieważ patrząc na ligową tabelę, tam może się zdarzyć wszystko. Czasami mam możliwość, mieszkając blisko, rozmowy z kibicami Wisły Kraków, oni do dzisiaj nie wierzą, że spadli. W lidze nie ma zmiłuj się, każdy musi punktować i wybronić się sam.

Lukas Podolski? Nie ma problemu

JU: Szczerze mówiąc nie rozmawialiśmy jeszcze na ten temat, ale dla mnie to żaden problem. Po prostu była wymiana zdań. Każdy ma prawo do swojej opinii. Ja miałem taką, a Lukas inną, nie widzę w tym żadnego problemu.

Podjąłem się zadania i wierzę, że pomogę Górnikowi

JU: Nie ulega żadnej wątpliwości, że to jest bardzo trudna sytuacja. Czy najtrudniejsza? Możliwe. Byłem już w sytuacjach, by drużyny ratować i z reguły mi się to udawało, wierzę, że tak będzie w Zabrzu. Podjąłem się tego zadania i wierzę, że będę mógł pomóc Górnikowi. Tak, jak powiedziałem wcześniej, jeśli wszyscy nie będziemy razem ciągnąć w jedną stronę, to możemy się obudzić w końcówce maja z przykrą niespodzianką. Nie możemy do tego dopuścić. Zdaję sobie sprawę, że jestem w klubie z wielką historią, w klubie mającym za sobą rzeszę kibiców. Stadion w Zabrzu nie raz zapełnia się do ostatniego miejsca, kibice są wierni. Mam Górnika blisko serca, bo nie może być inaczej.

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Canal+
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
24 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Lukasu Podolski udowodnij ze kochasz ten klub ponad podziałami!!!!!

Kocham, kocham, kocham!

Podobno Raków chce się zamienić napastnikami. Chce od Górnika Krawczyka w zamian za Gutkowskisa.

A skąd wiesz, że chcą takiej zamiany ? Jeśli to prawda, to jestem za ale wydaje mi się, że to ściema, bo przecież Gutkowskis dobrze się spisuje w Rakowie

To głupi żart.

Krawczyka należy sprzedać za 200k EUR a potem Rakow po pół roku sobie go pozyska ;-))

Boje się tylko że Janek będzie na beztalencie Krawczyka stawiał.

Niech sobie jeszcze oprócz Krawczyka wezmą Wlodarczyka, nawet za darmo ich obu…

Masz literówkę , miało być 200 euro nie 200k 😂

nie czyn drugiemu co tobie niemiło, może pośmiejemy sie z twojej rodziny

Urban opluli a. ty wróciłeś ale 0

Panie Janie bardzo dziękujemy za WIELKOŚĆ jaką Pan w sobie ma! 🙂

PEŁEN SZACUNEK PANIE JANIE!

Już udowodnił grając w Zabrzu.Moze

Panie Janie jest pan WIELKI!! Dziękujemy 🙂

Urban ma w sercu Górnik!!! Nie ludzi którzy nieudolnie nim sterują. Dlatego Janek nie odwrócił się od Górnika.

Miejmy nadzieję, że i Urban i Podolski okażą się dorosły facetami. Pierwszy, nie będzie rozdrapywał, a drugi się nie obrazi i będzie przenosił zabawek na inne podwórko. Nie mam wątpliwości, że obydwóm zależy na klubie, więc może resztę da się przezwyciężyć.

Krawczyk do Rakowa? Buahahhaha!!! Dawno się tak nie uśmiałem! Jeszcze wymiana za Gutka? A to dobre! 😀
Przecież on jest za słaby nawet żeby ręczniki tam podawać i bidony z wodą!

Bądzcie ludzmi choć trochę podobnymi do Pana Urbana. Krawczyk czasami błysną trudno powiedzieć dlaczego często mu nie wychodziło ale nie tylko jemu- to jest chłopak którego do Górnika ktoś ściagną ,a on chciał dla niego grać! wilu to klubach zawodnikom nie poszło , a w innym odpalił…….i……

Zawodniką nie poszło. Tu masz błont

Czytając wywiad z Panem Urbanem, nasuwa się tylko i wylącznie jedna myśl. Ten czlowiek naprawdę ma w SERCU miłość do Górnika.
Tak sobie myślę, nie wchodząc w szczegóły czy w ogólne został przeproszony za cały ten syf zwiazany z Jego zwolnieniem, czy my jako kibice nie moglibyśmy pokazać mu że cieszymy się że wrócił.
Wiem, że forum czyta mnóstwo osób, i np gdby w czasie najbliższego meczu u nas, z Koroną z początkiem spotkania głośno i dobitnie skandować jego imię i nazwisko przez np. minutę. Pan Urban doskonale zdaje sobie sprawę jak jest postrzegany przez kibiców, ale na pewno byłby to bardzo miły sposób podziękowania za to że wrocił i mam poparcie wielu z nas.
Pozdrowienia dla wszystkich 💪

Super pomysł prawdziwego kibica i człowieka- pozdrawiam. Wierzę że Panu Urbanowi uda się uratować Górnika przed najgorszym tj………….

BRAWO JASIU !!

Lukas karlusie, hör jetzt genau zu,
1986 gab es ein Spiel mit legia, 3:0 für Górnik, über 30000 Zuschauer
hat gerurufen szpakowski kaj jest ta legia… Górnik ist Meister geworden, 2 Tore hat ein Spieler Namens Urban geschossen, der gleiche, der als LEGIA TRAINER das Wappen von Górnik auf dem Schreibtisch stehen hatte…so ein Górnik Mann aus Fleisch und Blut…Für alle Górink Fans bis du heutzutage ein Held!!! Mach das BITTE nicht kaputt, führe die Manschaft mit Prezes, Spotrtdirektor und Trainer Urban!!! in die bessere Zukunft!!! Wir alle glauben an dich, zeige bitte dass du Górnik in deinem Herzen trägst, scheiss drauf beweise es, das ist jetzt das richtige Moment! Halt dein Wort dass Górnik deine Manschaft is! Guck mal Der Urban wurde unter aller Sau entlassen…er ist tasächlich eine Ĝórnik Legende, ich glaube ihr beiden könntet aus dieser Manschaft das bessere rausholen als extraklasa Erhalt…denk dran wir lieben dich und Górnik, jadymy durch
MfG

Łukaszu Karlusie, posłuchaj teraz uważnie,
W 1986 był mecz z Legią, 3:0 dla Górnika, ponad 30 tysięcy widzów
krzyknął szpakowski kaj jest ta legia… Górnik mistrzem, 2 gole strzelił zawodnik Urban, ten sam, który miał na biurku herb Górnika jako TRENER LEGII…taki Górnik człowiek z krwi i kości… Dla wszystkich kibiców Górinka jesteście bohater tych dni!!! PROSZĘ tego nie zepsuć, poprowadzić drużynę z Prezesem, Dyrektorem Sporttu i Trenerem Urbanem!!! w lepszą przyszłość!!! Wszyscy w Ciebie wierzymy, pokaż proszę, że masz Górnika w sercu, kurwa, udowodnij to, teraz jest właściwy moment! Dotrzymajcie słowa, że ​​Górnik to Wasza drużyna! Spójrz Urban został zwolniony z hukiem… to właściwie legenda Ĝórnika, myślę, że wy dwaj moglibyście wyjść z tej drużyny lepiej niż ekstraklasa… pamiętajcie, że kochamy was i Górnika, jadymy przez
Serdeczne pozdrowienia