Trybuna kryta przechodzi do historii

Luq  -  30 sierpnia 2018 21:01
0
26572

Mecz z Pogonią Szczecin zapisze się z pewnością w annałach Górnika, nie tyle z racji sportowego wyniku, ale przede wszystkim, będzie to spotkanie podczas którego kibice zobaczą po raz ostatni w całości ostatnią część starego obiektu – czyli krytą trybunę. W przyszłym tygodniu bowiem, rozpocznie się jej wyburzanie. Aktualnie prowadzone są prace przygotowawcze do całego procesu, jak również związane z tym oczywiście – inwentaryzacyjne. Całkowity koniec wyburzania obiektu zaplanowany jest na 15 października. 

[Not a valid template]

 

Trybuna zachodnia na stadionie Górnika, to ostatni element starego obiektu. Powstał on w latach 1933-34. Otwarcie ówczesnego stadionu nastąpiło 2 września 1934, natomiast sama trybuna została oddana do użytku w 1935 i mieściła 1800 miejsc. Służyła ona klubowi, aż do końca rundy wiosennej sezonu 2017/18. Po wybudowaniu Areny Zabrze, kryta trybuna została zamknięta dla kibiców. Korzystali z niej piłkarze, sędziowie, a także dziennikarze. Od rundy jesiennej obecnych rozgrywek, ten żywy pomnik historii, jest już wyłączony z użycia. 

Obecnie obiekt im. Ernesta Pohla może pomieścić (kiedy nie ma kibiców gości) 24563 widzów. Po dokończeniu budowy całego obiektu i oddaniu do użytku czwartej trybuny, pojemność stadionu ma wynosić 31871 miejsc.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments