Trener Legii ma pretensje do Górnika! „Zagrało kilku młodych zawodników”

Milo  -  4 czerwca 2015 11:30
0
1193

Berg

Każdy może wystawiać piłkarzy jakich się chce, ale jeśli na tym etapie sezonu zespół wystawia młodych piłkarzy, rezerwowy skład. Gdyby w Anglii miała miejsce taka sytuacja, to klub zostałby ukarany przez federację za zlekceważenie rozgrywek – powiedział trener Henning Berg po meczu z Lechią Gdańsk.

Henning Berg(trener Legii):W pierwszej dobrze się broniliśmy, w drugiej nieźle graliśmy też w ofensywie. Niestety zakończyło się bez bramek. Nie wiem czemu drużyna gospodarzy się cieszyła po końcowym gwizdku, przecież straciła szanse na puchary. Widać jednak ogromną radość sprawiło im to, że my nie wygraliśmy. Jestem rozczarowany też meczem Lecha z Górnikiem. W ekipie z Zabrza zagrało kilku młodych zawodników. Jestem zdziwiony, że na tym poziomie, na tym etapie, trenerzy nie wystawiają najmocniejszych składów. Mam nadzieję, że Wisła zagra w niedzielę w najsilniejszym składzie, że zagra na swoim poziomie, a nie jak Górnik i że rywalizacja o mistrzostwo Polski będzie się toczyła do ostatniej minuty. Gra powinna być rozgrywana fair do końca. Każdy może wystawiać piłkarzy jakich się chce, ale jeśli na tym etapie sezonu zespół wystawia młodych piłkarzy, rezerwowy skład. Gdyby w Anglii miała miejsce taka sytuacja, to klub zostałby ukarany przez federację za zlekceważenie rozgrywek

Jerzy Brzęczek (trener Lechii)Cieszyliśmy się po ostatnim gwizdku z dobrej gry, a nie z tego, że Legia straciła punkty i z tego powodu może nie zdobędzie tytułu mistrza Polski. Trener Henning Berg nie musi się doszukiwać niczego złego, nie powinien tego robić. Ja szanuję go jako trenera, szanujmy się też naszą wzajemna pracę. Legia ma bardzo dobra drużynę, jesienią świetnie grała w pucharach, ale wiosną nie prezentuje się tak dobrze. I tylko dlatego Lech zdobywa mistrzostwo Polski. Nie ma się co doszukiwać spisku wobec Legii, dopatrywać się braku postawy fair play wśród innych zespołów – skomentował po meczu sytuacje i słowa trenera Legii Jerzy Brzęczek, opiekun Lechii.

Źródło: legia.net
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments