Transmisje z meczów Ekstraklasy w NC+ i Eurosporcie przez kolejne 4 lata

Spark  -  26 czerwca 2015 15:20
0
927

Jeż_Górnik_Bełchatów1415
Rozstrzygnięty został przetarg na prawa do transmisji telewizyjnych z meczów polskiej ekstraklasy. Kibice będą mogli je oglądać na kanałach Canal+ oraz w Eurosporcie 2 przez 4 kolejne sezony.

„Ekstraklasa SA wraz z doradcą MP & Silva ogłosiły wyniki przetargu na sprzedaż praw mediowych do transmisji meczów na żywo w telewizji płatnej na najbliższe cztery sezony. Sześć z ośmiu meczów każdej kolejki pojawi się w kanałach CANAL+, a dwa – w stacji Eurosport 2. Wartość czteroletniej umowy pozwala mówić o „kontrakcie wszechczasów”, jeśli chodzi o sprzedaż praw do transmisji meczów Ekstraklasy.” – czytamy na stronie Ekstraklasy.

„Zainteresowanie pakietami do telewizji płatnej było duże. Mecze Ekstraklasy zostały podzielone na trzy pakiety. Oferty złożyły nie tylko platformy cyfrowe, ale i właściciele kanałów telewizyjnych, w tym planujących wejście do Polski lub rozszerzenie swojego portfolio o prawa sportowe. Łącznie w okresie przetargowym oferty na pakiety do telewizji płatnej złożyły cztery podmioty. Ze względu na fakt, że także preferencje oferentów zmieniały się, kluczowym krokiem było ponowne zaproszenie wszystkich czterech podmiotów do złożenia finalnych ofert do 3 czerwca.

W wyniku złożonych ostatecznych ofert i późniejszych negocjacji z dwóch finalistów wybrano ofertę nc+ z udzieleniem platformie opcji sublicencji dwóch meczów w kolejce dla Eurosportu.

– Jako zarząd Ekstraklasy S.A. podpisaliśmy umowę sprzedaży pakietów 1, 2 i 3, czyli umowę na sprzedaż praw do transmisji 100% meczów w kolejnych czterech sezonach. Poza prawami do transmisji 296 meczów w sezonie na żywo pakiety zawierają: realizację magazynów w konkretnych godzinach, powtórki meczów oraz transmisję meczów o tej samej porze w finałowych kolejkach w formule tzw. multiligi – mówi Bogusław Biszof, prezes zarządu Ekstraklasy S.A.”

Podobnie jak w poprzednich latach wszystkie 296 meczów Ekstraklasy w sezonie zostanie pokazanych na żywo. Zachowany zostanie układ godzinowy rozpoczęcia meczów z sezonu 2014/2015.

Źródło: Ekstraklasa.org
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments