Transmisja meczu Slovan Bratysława – Górnik Zabrze

Kibic  -  20 stycznia 2021 17:23
0
6986

W sobotę Górnik Zabrze rozegra drugi przedsezonowy sparing, tym razem rywalem „Trójkolorowych” będzie Slovan Bratysława. Mecz odbędzie się na stadionie w Bratysławie o godz. 13:00 i będzie transmitowany przez klubowy kanał Slovan TV.

Klub z Bratysławy założony został w 1919 roku, a jego pełna nazwa brzmi Športový Klub Slovan Bratislava futbal a.s. Slovan wielokrotnie sięgał po krajowe mistrzostwa i puchary. Mistrzem Słowacji był 22-krotnie (Słowacja i Czechosłowacja łącznie). W rozgrywkach pucharowych triumfował 21 razy (Słowacja+Czechosłowacja), dokładając do tego pięć zwycięstw w meczach o Superpuchar Słowacji.

Największym sukcesem słowackiego teamu jest zdobycie Pucharu Zdobywców Pucharów w 1969 roku. Slovan zwyciężył wówczas słynną Barcelonę 3:2. Dwa lata później Górnik Zabrze dotarł do finału tychże rozgrywek, niestety, lepsi w nim okazali się piłkarze Manchesteru City.

Górnik ze Slovanem spotkał się przed laty w spotkaniu kontrolnym. Dokładnie 14 lutego 2013 roku. Słowacy zwyciężyli 1:0. Podobnie jak obecnie, Slovan był wówczas na czele ligowej tabeli. Zabrzan w tamtym spotkaniu prowadził Adam Nawałka. 

Źródło: slovan.com/pl.wikipedia.org
Foto: Roosevelta81.pl/teraz.sk

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments