TORCIDA ma 24 lata!

Kibic  -  27 lutego 2023 13:55
3
2879

W dniu dzisiejszym mijają dokładnie 24 lata, od kiedy powstała zabrzańska Torcida. 27 lutego 1999 roku podczas meczu z ŁKS-em Łódź zadebiutowała uszyta flaga “Torcida Górnik”, dlatego ta data uznawana jest przez nas jako powstanie zabrzańskiej Torcidy.

„Torcida” swój początek miała podczas spotkania w Jokerze. W przerwie zimowej sezonu 1998/1999 uszyta została flaga „Torcida Górnik”, która zadebiutowała podczas meczu z ŁKS-em Łódź 27 lutego 1999 roku i dlatego ta data uznawana jest przez nas jako powstanie zabrzańskiej Torcidy. Aż trudno uwierzyć, jak ogromną marką w polskim świecie kibicowskim i nie tylko stała się Torcida. Z Torcidą utożsamiają się wszyscy kibice Górnika Zabrze, którzy są przywiązani nie tylko do klubu, ale także do Torcidy. Pod koniec minionego wieku chyba nikt z nas nie przypuszczał, że nazwa Torcida w kontekście kibiców Górnika Zabrze będzie wypowiadana przez komentatorów telewizyjnych, czy też wpisywana w tekstach dzienników oraz periodyków.

Więcej o Torcidzie i kibicach Górnika Zabrze przeczytacie w tym miejscu.

„TORCIDA podobna jest do życia… Z małą różnicą… Życie ma początek i koniec… a Torcida tylko początek…”

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Górniku Zabrze – serce kibica się dwie….

Brawa wielkie.Fajnie zorganizowana grupa prawdziwych Kibiców.Wielkie Brawa!!

Ja się z Torcidą nieutożsamiam, więc zdanie w tekście nad wyrost. I znam co najmniej kilkanaście takich osób. Dodam, że są to osoby stałe jeżdżące na mecze Górnika.