Torcida Cup 2015. Świetna i międzynarodowa zabawa

g.rajda  -  4 lutego 2015 08:02
0
2293

torcida_cup_2015

Kolejny, jedenasty już Turniej Torcida Cup im. Jana „Bolka” Niesyto za nami! W tym roku w rozgrywkach wzięło udział 10 ekip, które podzielone zostały na dwie grupy. Na boiskach Walki Makoszowy wystąpili: Petrochemia Płock (Międzytorze), Banik Ostrava, Hajduk Split, Schalke 04, ROW Rybnik, Wisłoka Dębica, GKS Katowice, Stara Gwardia, Torcida Górnik Zabrze oraz Ultras Górnik Zabrze.

[youtube id=”7l0jZXfV-08″]

Przed pierwszym gwizdkiem minutą ciszy uczczono pamięć wybitnego rzecznika prasowego, kibica zabrzańskiego Górnika Jana „Bolka” Niesyto. Chwilę później rozpoczęły się rozgrywki, a jako, że każda grupa miała swoje boisko to jednocześnie toczyły się dwa spotkania co oczywiście usprawniło przede wszystkim czasowo cały turniej. W najlepszej czwórce znalazły się ekipy z Rybnika i Dębicy oraz zespół Starej Gwardii i Torcidy. Ostatecznie XI Torcida Cup wygrał zespół Starej Gwardii, który w finale pokonał drużynę ROW-u. Trzecie miejsce zajęła Wisłoka Dębica.

Tego dnia przez turniej przewinęło się około tysiąca osób, odpalono duże ilości pirotechniki, a najefektowniej wyszedł pokaz kibiców z Osiedla Janek&Zandki, którzy zebrali się na dachu nieopodal boiska i tam odpalili piro. Ochrzczona została także nowa flaga „Górny Ślonsk” przy której fanatycy odpalili żółte i niebieskie świece dymne.

10959631_837436192979201_66535957801628915_n

Zadowoleni byli zarówno kibice z Zabrza jak i goście z zagranicy. W rozmowach z Roosevelta81.pl fani chwalili organizację oraz atmosferę panująca na turnieju.

Kibic Schalke: „Na turniej przyjechało pięciu chłopaków z Schalke. Mieliśmy pewien problem, bo pod Hannoverem zepsuł się samochód, ale udało się znaleźć transport. Na miejscu zmajstrowaliśmy trzech innych chłopaków, żeby można było zagrać w pełnym składzie i stworzyć drużynę. Oprócz tego przyjechało nas czterech z Torcidy Westfalen. Tydzień temu Torcida wygrała turniej organizowany w Gelsenkirchen wszyscy z każdej strony kibice byli zadowoleni i czekamy jak to się dalej potoczy. Jest możliwość pokazania Górnika w Europie, bo na razie na mistrzostwo Górnika się nie zanosi. Paru chłopaków z Zabrza było z Schalke na meczu z Chelsea, a teraz wybieramy się wspólnie do Madrytu. Każda ze stron wyraża chęć kontaktów, więc zobaczymy co z tego wyjdzie. Słomiany, Wałdoch, Hajto reprezentowali Górnika jak i Schalke.”

Kibic Banika: „Z Ostravy wyjechaliśmy w 8 aut (około 40 osób), ale na trasie jedno auto musiało zawrócić. Ostatecznie do Zabrza przyjechaliśmy w około 35 osób. Bardzo podoba nam się na turnieju, panuje fajna atmosfera, wszystko jest dobrze zorganizowane. Do domu chcemy wracać po turnieju, ale jak to się zakończy tego nie wie nikt.”

Podsumowując impreza wyszła jak zwykle bardzo dobrze. Była to najlepsza okazja by się spotkać tuż przed startem sezonu, wspólnie napić się piwa i powspominać stare czasy. Do zobaczenia za rok!

Grupa A:
Torcida Górnik – Hajduk Split 4:1
Banik Ostrava – Petrochemia Płock 0:0
ROW Rybnik – Torcida Górnik 2:0
Hajduk Split – Banik Ostrava 0:2
Petrochemia Płock – ROW Rybnik 1:4
Banik Ostrava – Torcida Górnik 0:1
Petrochemia Płock – Hajduk Split 1:2
ROW Rybnik – Banik Ostrava 4:1
Torcida Górnik – Petrochemia Płock 2:0
Hajduk Split – ROW Rybnik 0:4

1. ROW Rybnik 12 pkt
2. Torcida Górnik 9 pkt
3. Banik Ostrava 4 pkt
4. Hajduk Split 3 pkt
5. Petrochemia Płock 1 pkt

Grupa B:
GKS Katowice – Schalke 04 1:0
Wisłoka Dębica – UGZ 1:0
Stara Gwardia – GKS Katowice 0:1
Schalke 04 – Wisłoka Dębica 0:1
UGZ – Stara Gwardia 1:0
Wisłoka Dębica – GKS Katowice 0:0
UGZ – Schalke 04 0:0
Stara Gwardia – Wisłoka Dębica 2:1
GKS Katowice – UGZ 0:3
Schalke 04 – Stara Gwardia 0:2

1. Stara Gwardia 9 pkt
2. Wisłoka Dębica 7 pkt
3. GKS Katowice 7 pkt
4. UGZ 4 pkt
5. Schalke 04 1 pkt

Ćwierćfinały:
ROW Rybnik – UGZTorcida Górnik – GKS Katowice 1:0
Banik Ostrawa – Wisłoka Dębica (walkower Banika)
Hajduk Spilt – Stara Gwardia

Półfinały:
ROW Rybnik – Wisłoka Dębica 2:0
Stara Gwardia – Torcida Górnik 1:0

Mecz o 3 miejsce:
Wisłoka Dębica – Torcida Górnik

Finał:
Stara Gwardia – ROW Rybnik

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl/facebook.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments