Tomasz Wełnicki: Nasze morale poszły w górę

Luq  -  23 marca 2014 21:42
0
905

welnicki_1314

– W pierwszej połowie graliśmy za głęboko praktycznie broniliśmy się przez całą pierwszą połowę. Trener w przerwie powiedział nam wskazówki co zrobić, aby poprawić naszą grę. Wyszliśmy i w drugiej połowie spotkania wyglądało to zdecydowanie lepiej. – powiedział w wywiadzie dla Roosevelta81.pl Tomasz Wełnicki, obrońca Górnika Zabrze.

Jak oceniasz dzisiejsze spotkanie?

– Śląsk w końcówce spotkania nas przycisnął cieszymy się z tego jednego punktu jest on dla nas bardzo ważny. Mieliśmy złą serię przegrywaliśmy minimalnie te spotkania dzisiaj również przegrywaliśmy 0:1. Udało nam się strzelić gola pokazaliśmy charakter w drugiej połowie. Na pewno nasze morale po tym spotkaniu poszły w górę, a to ważna rzecz przed meczem z Zawiszą Bydgoszcz.

Jak doszło do stracenia gola?

– Zawodnicy Śląska dobrze rozegrali piłkę do boku, później Zieliński znakomicie dośrodkował piłkę. Ja popełniłem błąd w kryciu jeden na jeden w polu karnym. Udało nam się wyrównać, mieliśmy jeszcze szanse do wygrania tego spotkania szkoda, że nie udało nam się strzelić. Z jednego punktu możemy być zadowoleni i z pewnością pomoże nam przed następnym meczem.

W szatni trener gratulował czy wytykał jakieś błędy?

– W pierwszej połowie graliśmy za głęboko praktycznie broniliśmy się przez całą pierwszą połowę. Trener w przerwie powiedział nam wskazówki co zrobić, aby poprawić naszą grę. Wyszliśmy i w drugiej połowie spotkania wyglądało to zdecydowanie lepiej. Po meczu trener pogratulował nam tego punktu i powiedział, że jest jeszcze dużo elementów do poprawy. Punkt jest bardzo ważny, cieszymy się z niego. W następnym spotkaniu musimy wygrać z Zawiszą i awansować do kolejnej rundy.

Gdzie pewniej czujesz się na boisku z prawej strony czy na środku defensywy?

– Zdecydowanie wolę grać na środku obrony. Wcześniej grałem na prawej obronie z konieczności, ale lepiej się czuje jako środkowy obrońca i mam nadzieję, że tych szans będę dostawał więcej.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments