Tomasz Wałdoch: Kłopoty Górnika nie są mi obce

Milo  -  13 listopada 2014 16:46
0
2468

waldoch_chwieduk

Były piłkarz i dyrektor sportowy zabrzańskiego klubu śledzi wyniki Górnika i życzy mu jak najlepiej. Tomasz Wałdoch jest aktualnie „Team managerem” drugiej drużyny Schalke 04, która występuje w Regionallidze (4. poziom rozgrywek).

Gdy ja zaczynałem grę w Górniku to grali w niej jeszcze Józek Dankowski i Robert Warzycha. Oni powoli kończyli swoje występy w Zabrzu, ja dopiero zaczynałem – przypomina Tomasz Wałdoch, który bardzo dobrze zna obecnego trenera i dyrektora sportowego 14-krotnych mistrzów Polski.

Wiem jak funkcjonuje zabrzański klub, jakie ma wyniki sportowe i jakie problemy. Byłem w Zabrzu nie tylko zawodnikiem, ale później także dyrektorem sportowym. Kłopoty Górnika nie są mi obce, wiem też, jak to wszystko wygląda od środka. Klubowi i jego kibicom życzę wszystkiego dobrego, by wspomniane problemy organizacyjne zostały pokonane – dodaje Wałdoch.

Ten wielokrotny reprezentant kraju, srebrny medalista olimpijski z Barcelony jest teraz jednym z dwóch asystentów trenera Juergena Lugingera, który prowadzi zespół U-23 Schalke 04, będący zapleczem pierwszej drużyny. Wałdoch ma na głowie nie tylko sprawy szkoleniowe, ale także organizacyjne.

Teraz to jest drużyna do lat 23, a przyszłym sezonie ma to być U-21. Chcemy ją jeszcze bardziej odmłodzić. Grają w niej zawodnicy, którzy nie dostali się do kadry pierwszej drużyny Schalke 04, ale dobrze rokują. Mamy w zespole jednego bardzo doświadczonego gracza, to doskonale znany wszystkim Gerald Asamoah. On służy doświadczeniem młodszym piłkarzom. Satysfakcja zawodowa byłaby pełniejsza, gdyby wyniki sportowe szły w parze z dobrą organizacją klubu – dodaje na koniec Wałdoch.

Źródło: gornikzabrze.pl
Foto: Michał Chwieduk/Newspix.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments