Tomasz Masoń: Nikt nie kopał dołków pod prezesem. Wręcz przeciwnie wspomagaliśmy go wszyscy

Kibic  -  11 grudnia 2023 17:39
18
3551

W ubiegły czwartek Adam Matysek zrezygnował z funkcji prezesa Zarządu Górnik Zabrze S.A. Dzień później w wywiadzie dla Dziennika Zachodniego odniósł się do swojej decyzji, którą argumentował niemożnością dalszej współpracy z pozostałymi członkami zarządu Tomaszem Masoniem i Małgorzatą Miller-Gogolińską. Dzisiaj natomiast w sportowych mediach możemy przeczytać wypowiedź Tomasza Masonia.

Kopał pan z panią Małgorzatą Miller-Gogolińską dołki pod prezesem Adamem Matyskiem?
Ani ja, ani nikt inny z klubu nie kopał żadnych dołków. Wręcz przeciwnie, wspomagaliśmy go wszyscy, ze mną włącznie. Prezes przecież dopiero się uczył działania w spółce akcyjnej, w spółce prawa handlowego.

Poprzednie pytanie wynikało oczywiście z rozmowy, jaką przeprowadziłem z prezesem Matyskiem. Co pan pomyślał czytając te słowa?
Jestem z natury spokojnym człowiekiem. Zresztą praca w Górniku wymaga zimnej krwi, bo emocje nie służyłyby niczemu dobremu. Gdyby nie tak zaskakujące słowa w ogóle nie zabierałbym głosu. Nie czuję nienawiści, życzę panu prezesowi zdrowia i powodzenia (…)

Cały wywiad -> TUTAJ

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Dziennik Zachodni
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
18 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Jeżeli w co wątpię macie jeszcze odrobinę godności to masoń i gogolińska do dymisji i out z Górnika

Monty Python – latający cyrk Szulikowej 🙂

ciekawe wszyscy sie zwalniaja a pan mason i pani miler goglinska maja sie ok wszystkim pomagaja a oni wzamian sie zwalniaja jakies cuda

No właśnie,dziwna sytuacja.MMS powinna szybko zadziałać,wwalic ich na zbity pysk o i sprzedać akcje Klubu.Nie chcemy takich”pracowników”!

Nie bronię Matyska, który był tylko marionetką MMS, ale podobnie jak zdecydowana większość kibiców Górnika uważam, że Masoń i Gogolińska to niekompetentne miernoty z politycznego nadania, które kompromitują nasz klub i ciągną go na dno. Gdyby w Górniku były chociaż pozory normalności, gdyby decydowały kompetencje, to Masoń mógłby co najwyżej pobierać w dni meczowe opłaty za wjazd na parking przy Roosevelta, a Gogolińska sprzedawałaby nam piwo i zapiekanki przy wejściu na trybuny. Zresztą żałosne efekty działalności tej dwójki i ich patronki widzimy raz za razem.

A jaką Ty masz wiedzę o tym co dzieje się w Zarządzie? Skąd? Kumpel ci przy piwie opowiedział. Krótko o Matysku były bramkarz, bardzo nieudany Dyrektor Sportowy, zero wiedzy i doświadczenia w zarządzaniu spółką. Chory pomysł od początku. Nie bronię, ani nie wypowiadam się na temat pozostałych członków Zarządu, ale że Matysek to Dyzma widać było od pierwszego wywiadu. Spytany o wizję działania powtarzał w kółko coś w stylu ” że trzeba się razem wziąć do pracy”. Q.a menedżer pełną gębą. Jego odejście to bardzo dobra wiadomość. Zła jest taka że za niego znów przyjdzie dziennikarz, nauczyciel wuefu lub były piłkarz. A lepszy byłby każdy prawdziwy menedżer choćby i z piekarni.

Znam kilka osób z klubu (byłych i obecnych pracowników) i wszystkie mają bardzo zbliżoną opinię o wymienionej dwójce. A jeżeli masz jeszcze jakieś wątpliwości co do tych dwóch osób i ich braku kompetencji, to przeczytaj sobie np. najnowszy wywiad z Podolskim o bajzlu, jaki panuje w Górniku i o niekompetencji osób nim zarządzających: https://przegladsportowy.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/lukas-podolski-rozwscieczony-po-trzesieniu-ziemi-w-gorniku-tak-sie-nie-da/88c1m43 .
Cytat z Poldiego? Proszę bardzo: „Byłem w wielkich klubach. Tam też czasami był spory bałagan, ale był plan działania. W Górniku wszystko jest robione na „wariata”, nie ma planu ani DNA. Nie ma tutaj takiej osoby, która usiadłaby i określiła, w którą stronę ma iść klub. Brakuje osób, które znają się na piłce”.

A skoro Masoń i Gogolińska są od dawna (oczywiście poza MMS) jedynymi osobami decyzyjnymi w klubie, to jak myślisz – kto jest w główniej mierze odpowiedzialny za ten tragiczny poziom zarządzania Górnikiem, za jego obecną fatalną sytuację finansową i organizacyjną, za kolejne medialne kompromitacje? Święty Mikołaj?

A stąd wiem, że g.. się dzieje bo na każdym kroku widać kompromitacje! Wiecznie brak kasy, brak perspektyw na jakiś rozwój, ciągłe rotacje na ważnych stanowiskach, niejasne układy managerskie, pełno frazesów, nic nie wartych ogólników wypowiadanych przez caryce, jej synalka masonia i koleżaneczki go-go. No i nadzór finansowy ekstraklasy w tym sezonie.

A skąd wy to wszystko wiecie same orły

Jak twierdzi mason w obecnej sytuacji za transfery odpowiada zarząd czyli on gogolinska i pion sportowy… czyli kto ? Człowiek mem piłkarski jak gdyby nigdy nic stwierdza zd on ogarnie okienko transferowe, wspomina coś o napastniku… to, to jakus kosmos kur… masakra…

No pion sportowy czyli caryca, synalek masoń i koleżaneczka go-go …

Gdzie pytanie o kase dla piłkarzy? Może gogolinska się wypowie bo mason ogarnia transfery

MIEJSKIE URZĘDASY WP…LAĆ Z GÓRNIKA.. ZNACIE SIĘ TYLKO NA TYM JAK GAWNO ROBIĆ I ZAROBIĆ BO O ZARZĄDZANIU KLUBEM PILKARSKIM NIE MACIE ZIELONEGO POJĘCIA. TACZKI NA WAS JUŻ CZEKAJĄ! CZAS ROZLICZEŃ NADEJDZIE!

na chu… prezes, a Pan trener szczęśliwy Jakie to ma znaczenie czy wygra przez głupie zmiany itp ważne jest to https://www.facebook.com/photo?fbid=708527021255133&set=pcb.708527611255074&locale=pl_PL

Problemem Górnika nie jest Urban .
Masz jakąś obsesję na punkcie jego osoby, a tymczasem to zarządzanie Klubem jest jakąś kosmiczną parodią.
Dobrana para członków zarządu jest w cieniu , a na strzał wystawiany jest tzw Prezes.
Należy oczekiwać , że po Panu Wakacie prezesurę obejmie kolejny osobnik jeszcze gorszy niż poprzednicy.
Zgadzam się , że Janek popełnia cały szereg błędów przy ustalaniu składu meczowego , ale jestem pewien , że o ile nie odbiorą Górnikowi licencji , to znowu na koniec sezonu znajdziemy się w połowie tabeli wyprzedzając kluby z lepszymi piłkarzami i normalną organizacją.
Yno Górnik !!!

Mason wypad

W jakim celu Matysek miałby kłamać ? Mógł przecież odmówić komentarza tak jak Milik, ale skoro tego nie zrobił to chyba coś mu na wątrobie musiało leżeć

Ludzie przecież od lat wszyscy klamra Maxyr, Waśkiewicz, ten gosc z Gdanska Czernik, Szymanek, Matysek że wymienię tylko prezesów Kłamią idchoxza s zostaje kto ? Mason, Gogolinska i nic nie wiedzącą MMS… Teraz słodzi Urbaniwi a ten się cieszy.. Tak mam go dość Jest słabym trenerem i sliskim człowiekiem… może i zapanuje nad szatnia w tym burdelu… dajac przyzwolenie do dalszego jego a tak naprawdę swojego trwania… pod pretekstem dobra klubu.. fuj