Tomasz Loska: Rola trzeciego bramkarza nie wchodzi w grę

Luq  -  11 stycznia 2017 17:25
0
2031

Tomasz Loska w rundzie jesiennej rozegrał wszystkie spotkania w barwach Rakowa Częstochowa. Dobrą dyspozycję 20-letniego bramkarza dostrzegł sztab szkoleniowy Górnika i zdecydował się skorzystać z opcji skrócenia wypożyczenia Loski do częstochowskiego klubu. W rozmowie z Roosevelta81.pl bramkarz Górnika przekonuje, że jest gotowy walczyć o miano pierwszego bramkarza „Trójkolorowych”.

Roosevelta81.pl: Jak ocenisz swój pobyt w Rakowie?

Tomasz Loska (bramkarz Górnika): – Byłem tam pół roku i jestem przekonany, że był to dla mnie najlepszy wybór. W tym czasie zagrałem 19 meczów ligowych i dwa mecze w pucharze, a w moim wieku każda minuta na boisku jest cenna. Wraz z trenerem bramkarzy Rakowa – Maciejem Sikorskim bardzo dobrze przepracowałem ten okres. Analizowaliśmy prawie każdy mój ruch podczas meczu, a jak robiłem coś źle to trenowaliśmy tak długo, aż się nauczyłem. Raków to najbardziej poukładany klub w II lidze pod każdym względem. Cieszę się, że tam byłem.

Na półmetku Raków jest liderem, a Ty rozegrałeś wszystkie spotkania w rundzie jesiennej.

– Jest liderem i w dodatku nie przegrał jesienią ani jednego meczu ligowego. Taka seria nie zdarza się często. Ja robiłem swoje.

Twoje oczekiwania na najbliższe tygodnie?

– Dobrze i bez kontuzji przepracować okres przygotowawczy.

Konkurencja w bramce jest spora i możliwe, że będziesz tym trzecim. Nie wolałbyś wtedy dokończyć sezonu w Częstochowie grając regularnie o stawkę?

– Zdaję sobie z tego sprawę, ale bycie trzecim bramkarzem nie wchodzi dla mnie w grę. W Częstochowie było mi bardzo dobrze. Chciałbym tam zostać i zrobić ten awans, ale ja o tym nie decyduje. Teraz jestem w Zabrzu i dążę do tego żeby tutaj regularnie grać o stawkę.

Czujesz się na tyle już pewnie, że jesteś w stanie wywalczyć o podstawowy skład?

– Tak.

Jak długo jeszcze jesteś związany kontraktem z Górnikiem?

– Mój kontrakt jest ważny do czerwca 2018r.

Aklimatyzacji chyba nie potrzebujesz, bo większość twarzy znasz.

– W szatni Górnika czuję się bardzo dobrze. Idzie pogodać po śląsku z Adamem Danchem, czy Adamem Wolniewiczem przynajmniej nie musza sie męczyć po polsku. Tak na serio to wszystkich znam, bo jeszcze latem trenowałem z pierwsza drużyną na obozie w Rybniku, a od tego czasu nie wiele się zmieniło. Poza tym jak wracałem do domu z Częstochowy, to w wolnym czasie wpadałem do szatni pogadać z chłopakami.

Jak oceniasz aktualną sytuację Górnika i szanse na awans?

– Do drugiego miejsca tracimy 8 punktów i to jest spokojnie do odrobienia. Myślę, że od pierwszego wiosennego meczu z GKS-em Tychy będziemy krok po kroku szli w stronę awansu i za rok zobaczymy Górnika z powrotem w ekstraklasie.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: rksrakow.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments