To już koniec, Radek Sobolewski kończy karierę! „Chciałbym bardzo podziękować kibicom”

Luq  -  11 maja 2016 19:34
0
1632

 

sobolewski

To już koniec wspaniałej kariery piłkarskiej Radosława Sobolewskiego. Doświadczony pomocnik zdecydował się zakończyć piłkarską karierę w barwach Górnika Zabrze.

Radosław Sobolewski do Górnika trafił przed sezonem 2013/14, a pomocną dłoń po rozpaczliwym rozstaniu z Wisłą Kraków podał mu Adam Nawałka, ówczesny szkoleniowiec zabrzan. Jak się okazało była to znakomita decyzja, a „Sobol” bardzo szybko zyskał szacunek wśród wszystkich kibiców przeżywając przy tym drugą młodość. – Czy odchodzę z Górnika? Tego nie wiem, ale pewne jest to, że kończę z graniem w piłkę. Myślę, że już czas zakończyć moją karierę i zawiesić buty na kołku. Karierę kończę przede wszystkim ze względów zdrowotnych – mówi nam Sobol.

flaga_sobolewski_korona_1516

Podczas meczu z Koroną kibice podziękowali Sobolewskiemu za grę  w barwach Górnika wywieszając transparent i kilkukrotnie skandując jego nazwisko. Wzruszony „Sobol” nagrodził kibiców głośnymi brawami. – To bardzo miłe. Chciałbym za pośrednictwem serwisu Roosevelta81.pl, bardzo podziękować wszystkim zabrzańskim kibicom. Szkoda, że to wszystko dzieje się w takich okolicznościach – mówi drgającym głosem Sobolewski.

„Sobola” zapamiętamy przede wszystkim z ogromnej waleczności, którą imponował przez całą swoją karierę. – Na boisku zawsze starałem się zostawić wszystkie siły. Zdaję sobie sprawę, że wirtuozem nigdy nie byłem, ale trzeba było pokazać się z innej strony. Tym czymś było pełne oddanie i zaangażowanie, poświęcenie zdrowia dla dobra każdego zespołu, jaki reprezentowałem.

To właśnie Radek Sobolewski został wybrany przez czytelników Roosevelta81.pl najlepszym piłkarzem w 2013 roku i otrzymał statuetkę „Koguta Roku”. – Dla mnie to ogromny zaszczyt dostać statuetkę od kibiców. To pokazuje młodym zawodnikom, że nie zawsze trzeba być wirtuozem, aby zostać dostrzeżonym przez kibiców. Musimy wierzyć do końca w utrzymanie. Miejsce Górnika jest w Ekstraklasie, dlatego dopóki jest szansa trzeba wierzyć – powiedział Sobolewski.

sobolewski_kogut

W barwach Górnika Radek Sobolewski wystąpił w 84. spotkaniach strzelając 11. goli i notując 3. asysty. W Ekstraklasie zadebiutował w 1998 roku i zagrał w niej aż 374 mecze, zdobywając przy tym czterokrotnie tytuł Mistrza Polski z Wisłą Kraków.

RADEK  – DZIĘKUJEMY !!!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments