Testy, treningi, terminarz

Kibic  -  4 maja 2020 20:15
0
2801

W poniedziałek na obiekty zabrzańskiego Górnika wróciło sportowe życie. Może to jeszcze sformułowanie na wyrost, ale w klubie przystąpiono do II etapu restartu rozgrywek. We wczesnych godzinach rannych, przeprowadzono testy na obecność wirusa SARS-CoV-19. Badaniom poddani zostali piłkarze, sztab szkoleniowy oraz pracownicy klubu, czyli wszystkie osoby wpisane na listę izolacyjną. Grupa ta rozpoczęła wcześniej 14-dniową izolację sportową oraz była codziennie raportowana według szczegółowej – i jednolitej dla całej ligi – ankiety medycznej.

We wtorek piłkarze przystąpią do treningów, które zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 2 maja, będą mogły odbywać się w 14 osobowych grupach. W kolejnym etapie ilość ta powiększy się do maksimum 25.

W tym tygodniu powinniśmy poznać także szczegółowy terminarz ostatnich czterech kolejek sezonu zasadniczego. Następnie zespoły podzielone zostaną na dwie grupy i przystąpią do rundy finałowej. Przypominamy, że od sezonu 2019/20 zniesiono dzielenie punktów.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments