Testowani: Juan Bauza. Cechuje go pewność siebie i dynamika

W.  -  27 czerwca 2019 20:45
0
6815

Po powrocie z pierwszego przedsezonowego obozu w Wodzisławiu Śląskim zespół zabrzańskiego Górnika w tym tygodniu odbywa treningi na obiektach własnych. Wczoraj, na Arenie Zabrze podopieczni Marcina Brosza rozegrali sparing, w którym starli się z MFK Karviną, pokonując rywali zza południowej granicy 2:1. Czternastokrotni mistrzowie Polski odnieśli tym samym drugie zwycięstwo w trakcie letnich spotkań towarzyskich.

Niebawem biało-niebiesko-czerwoni wyruszą do Poznania na drugie przedsezonowe zgrupowanie, gdzie przebywać będą w okresie od 30 czerwca do 7 lipca. Podczas powrotu ze stolicy Wielkopolski, w Kielcach zabrzanie zmierzą się z greckim zespołem AEK Ateny w ramach jednego z ostatnich meczów kontrolnych przed zbliżającą się wielkimi krokami inauguracją rozgrywek Lotto Ekstraklasy. Jednym z zawodników testowanych przez klub, który z dużym prawdopodobieństwem pojedzie wspólnie z drużyną na obóz do Poznania jest Juan Bauza.

Pochodzący z Argentyny 23-letni piłkarz w poniedziałek przeszedł testy medyczne, podczas których sprawdzono  między innymi prawidłowość pracy stawów, reakcję organizmu na obciążenia oraz przeprowadzono badania kardiologiczne. Na ten moment latynoski piłkarz ma za sobą pierwsze treningi z drużyną, jak również pierwszy rozegrany sparing, w którym argentyński napastnik pokazał się z bardzo dobrej strony. Tak opisywaliśmy wcześniej jego premierowe 45 minut w zespole Górnika: „Bauza zdążył przeprowadzić akcję, w której zgubił dwóch rywali, po czym oddał konkretny strzał w światło bramki. Takich pojedynków, gdzie 2-3 rywali próbowało odebrać mu piłkę, widzieliśmy więcej. Zazwyczaj Juan wychodził z nich zwycięsko. 23-skrzydłowy pewnie trzyma się na nogach, jest dynamiczny i nie boi się pojedynków jeden na jeden. Potrafił fajnie poklepać z Wolsztynem, czy minąć rywala w twardej walce i dorzucić piłkę w pole karne. Występ na pewno na plus”. Widać, że jest to piłkarz, z którego będziemy mieli duży pożytek, który powinien dostarczyć nam wielu powodów do radości, zwłaszcza że jak donosi oficjalna strona klubu, zawodnika cechuje pewność siebie, dynamika oraz szybkość. Jest to piłkarz dobry technicznie, szukający pojedynków jeden na jeden.

Juan w sezonie 2017/2018 z Club Atletico Colon wypożyczony został na niemal rok do
CD Juventud Unida. Na szczeblu czwartej ligi argentyńskiej Bauza rozegrał 18 spotkań, dwukrotnie zapisując się na liście strzelców i spędzając na murawie łącznie 1036 minut. Po prawie roku zawodnik powrócił do Colon, z którego 12 lipca 2018 ponownie został wypożyczony, tym razem do zespołu rozgrywającego swoje spotkania w drugiej lidze. W barwach Gimnasia y Esgrima de Mendoza zawodnik w minionym sezonie wystąpił w 21. meczach, rozgrywając 839 regulaminowych minut, zdobywając przy tym tylko jednego gola. Aktualna wartość rynkowa piłkarza szacowana jest na 200 tysięcy euro.

https://youtu.be/atE8d-Kqmnc

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl
Wideo: Digital Futbol/Youtube

 
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments