Testowani: Alasana Manneh, talent z FC Barcelony?

W.  -  24 czerwca 2019 19:30
0
6869

Na pytanie, co łączy Górnika Zabrze i FC Barcelonę można odpowiedzieć na przykład, że oba zespoły należą do najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w swoich krajach, ponadto posiadają piękną historię i bogatą tradycję, jak również, mogą pochwalić się  ogromną liczbą sympatyków na całym świecie. Niebawem kolejnym łącznikiem pomiędzy zespołami z Polski i Hiszpanii może zostać 21-letni Alasana Manneh, który od kilku dni przebywa wraz z zespołem czternastokrotnego mistrza Polski na przedsezonowym zgrupowaniu w Wodzisławiu Śląskim.

Alasana urodził się 8 kwietnia 1998 roku w miejscowości Bandżul, będącej stolicą Gambii. Mierzący 170 cm, lewonożny zawodnik występuje na pozycji środkowego pomocnika. Piłkarską przygodę rozpoczynał w 2012 roku w Aspire Academy skąd cztery lata później przeniósł się do młodzieżowej drużyny FC Barcelony. Talent i praca młodzieżowca  została dość szybko dostrzeżona i już 1 lipca 2017 roku pomocnik awansował do zespołu rezerw drużyny z Katalonii, w której jednak nie zagrzał miejsca na dłużej. 21 sierpnia zawodnik na okres pięciu miesięcy wypożyczony został do trzecioligowego CE Sabadell. Tutaj także piłkarz nie zdążył się dobrze zaaklimatyzować i znów zmuszony był wracać do Dumy Katalonii. 23 stycznia 2018 roku FC Barcelona po raz kolejny zdecydowała się na wypożyczenie, tym razem do Bułgarskiej drużyny występującej na szczeblu pierwszej ligi. W Etar Veliko Tarnovo pochodzący z Gambii zawodnik spędził półtora roku, 30 czerwca 2019 roku mija zarówno okres wypożyczenia do Etaru, jak również dobiega końca okres umowy z FC Barceloną B. Aktualna wartość rynkowa piłkarza wynosi około 300 tysięcy euro.

W sezonie 2016/2017 w ramach Młodzieżowej Ligi UEFA, 21-latek w barwach FC Barcelony U-19 rozegrał cztery spotkania, spędzając na boisku 196 minut. W kolejnym sezonie jako zawodnik CE Sabadell zagrał tylko w dwóch meczach, notując jedno celne trafienie. Już jako piłkarz Etaru, młody Gambijczyk rozegrał piętnaście spotkań, zdobywając w nich dwa gole i dwie asysty. Ostatni sezon (2018/2019) przyniósł Alasanowi 21 występów w  bułgarskim zespole, z wynikiem zbliżonym do tego, sprzed roku. Piłkarz dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i dwukrotnie asystował, spędzając na murawie łącznie 1341 minut.

FC Barcelona, podpisując z zawodnikiem kontrakt, z pewnością dostrzegała w piłkarzu spory potencjał. Póki co Alasana wydaje się wciąż szukać swojego miejsca i klubu, w którym będzie mógł osiąść na dłużej i doskonaląc swoje umiejętności. Być może drużyną tą okaże się Górnik Zabrze. Na razie młody Gambijczyk trenuje pod czujnym okiem sztabu szkoleniowego, który podejmie ostateczną decyzję o przydatności i przyszłości piłkarza. W tej chwili jest jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić o tym, czy piłkarz sprosta oczekiwaniom i otrzyma szansę gry przy ul. Roosevelta, gdzie mógłby stworzyć całkiem dobrany duet z pozyskanym w zimowym okienku transferowym Ishmaelem Baidoo, będącym przecież rówieśnikiem Alasana. Chcąc jeszcze lepiej zaprezentować Wam sylwetkę testowanego przez nasz klub zawodnika poniżej prezentujemy boiskowe poczynania piłkarza w barwach młodzieżowej drużyny FC Barcelony.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl
Wideo: Franco03/Youtube

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments