Terminarz sezonu 2014/15 T-Mobile Ekstraklasy. Na inaugurację z Cracovią

Torcidos  -  6 czerwca 2014 15:23
1184

Danch_Kaminski_Gornik_Lech_1314Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. opublikował terminarz od 1. do 30. kolejki nadchodzących rozgrywek. Górnik na inaugurację podejmie na własnym stadionie Cracovię. W kolejnych dwóch spotkaniach czekają nas szlagierowe mecze w Zabrzu z Lechem Poznań, oraz na wyjeździe z Legią Warszawa.

Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy SA uwzględnił w terminarzu na sezonu 2014/2015 23 uwagi, przedłożone przez Kluby, w szczególności dotyczące niedostępności stadionów w terminach przypadających na daty rozgrywek Ekstraklasy ze względu na planowane imprezy zewnętrzne, które mogłyby zakłócić lub utrudnić organizację zawodów.

1. Sezon 2014/2015 rozpocznie się 18 lipca 2014 roku. Wyrównano liczbę kolejek rozgrywanych jesienią i wiosną, co oznacza, że jesienią zostanie rozegranych 19 kolejek, z których ostatnia przypada na datę 12/15 grudnia 2014 roku. Runda wiosenna zaś rozpocznie się 12 lutego 2015 roku, z czego ostatnia kolejka rundy zasadniczej przypadnie na 29 kwietnia 2015 roku.

2. Po zakończeniu rundy zasadniczej nastąpi przerwa, która pozwoli Klubom na optymalne przygotowanie się organizacyjnie do rundy finałowej; w jej trakcie zostanie rozegrany mecz finału Pucharu Polski.

3. Przerwa zimowa w sezonie 2014/2015, podobnie jak w minionym sezonie, wyniesie 59 dni.

1 kolejka – 19 lipca

Lech Poznań – Piast Gliwice
Legia Warszawa – GKS Bełchatów
Górnik Zabrze – Cracovia
Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk

Zawisza Bydgoszcz – Korona Kielce
Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Pogoń Szczecin
Górnik Łęczna – Wisła Kraków

2 kolejka – 26 lipca

Wisła Kraków – Piast Gliwice
Górnik Zabrze – Lech Poznań
Lechia Gdańsk – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Ruch Chorzów – Górnik Łęczna
Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław
GKS Bełchatów – Korona Kielce
Zawisza Bydgoszcz – Jagiellonia Białystok
Cracovia – Legia Warszawa

3 kolejka – 2 sierpnia

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk
Lech Poznań – Wisła Kraków
Legia Warszawa – Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok – Cracovia

Korona Kielce – Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław – Zawisza Bydgoszcz
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Ruch Chorzów
Górnik Łęczna – GKS Bełchatów

4 kolejka – 9 sierpnia

Lechia Gdańsk – Lech Poznań
Ruch Chorzów – Wisła Kraków
Pogoń Szczecin – Piast Gliwice
GKS Bełchatów – Śląsk Wrocław
Zawisza Bydgoszcz – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Cracovia – Korona Kielce
Legia Warszawa – Górnik Łęczna
Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok

5 kolejka – 16 sierpnia

Piast Gliwice – Ruch Chorzów
Wisła Kraków – Lechia Gdańsk
Lech Poznań – Pogoń Szczecin
Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa
Korona Kielce – Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław – Cracovia

Podbeskidzie Bielsko-Biała – GKS Bełchatów
Górnik Łęczna – Zawisza Bydgoszcz

6 kolejka – 23 sierpnia

Ruch Chorzów – Lech Poznań
Pogoń Szczecin – Wisła Kraków
GKS Bełchatów – Piast Gliwice
Zawisza Bydgoszcz – Lechia Gdańsk
Cracovia – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Legia Warszawa – Korona Kielce
Górnik Zabrze – Górnik Łęczna
Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław

7 kolejka – 30 sierpnia

Piast Gliwice – Zawisza Bydgoszcz
Wisła Kraków – GKS Bełchatów
Lech Poznań – Cracovia
Lechia Gdańsk – Ruch Chorzów
Korona Kielce – Jagiellonia Białystok
Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Legia Warszawa

Górnik Łęczna – Pogoń Szczecin

8 kolejka – 13 września

Pogoń Szczecin – Ruch Chorzów
GKS Bełchatów – Lechia Gdańsk
Zawisza Bydgoszcz – Wisła Kraków
Cracovia – Górnik Łęczna
Legia Warszawa – Śląsk Wrocław
Górnik Zabrze – Piast Gliwice
Jagiellonia Białystok – Lech Poznań

Korona Kielce – Podbeskidzie Bielsko-Biała

9 kolejka – 20 września

Piast Gliwice – Cracovia
Wisła Kraków – Legia Warszawa
Lech Poznań – Zawisza Bydgoszcz
Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin
Ruch Chorzów – GKS Bełchatów
Śląsk Wrocław – Korona Kielce
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Górnik Zabrze
Górnik Łęczna – Jagiellonia Białystok

10 kolejka – 27 września

GKS Bełchatów – Pogoń Szczecin
Zawisza Bydgoszcz – Ruch Chorzów
Cracovia – Wisła Kraków
Legia Warszawa – Lech Poznań
Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk
Jagiellonia Białystok – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Korona Kielce – Piast Gliwice
Śląsk Wrocław – Górnik Łęczna

11 kolejka – 4 października

Piast Gliwice – Legia Warszawa
Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok
Lech Poznań – GKS Bełchatów
Lechia Gdańsk – Cracovia
Ruch Chorzów – Górnik Zabrze
Pogoń Szczecin – Zawisza Bydgoszcz

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Śląsk Wrocław
Górnik Łęczna – Korona Kielce

12 kolejka – 18 października

Zawisza Bydgoszcz – GKS Bełchatów
Cracovia – Ruch Chorzów
Legia Warszawa – Lechia Gdańsk
Górnik Zabrze – Wisła Kraków
Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin

Korona Kielce – Lech Poznań
Śląsk Wrocław – Piast Gliwice
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Górnik Łęczna

13 kolejka – 25 października

Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok
Wisła Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Lech Poznań – Górnik Łęczna
Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław
Ruch Chorzów – Korona Kielce
Pogoń Szczecin – Cracovia
GKS Bełchatów – Górnik Zabrze
Zawisza Bydgoszcz – Legia Warszawa

14 kolejka – 2 listopada (niedziela)

Cracovia – Zawisza Bydgoszcz
Legia Warszawa – Ruch Chorzów
Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin
Jagiellonia Białystok – GKS Bełchatów

Korona Kielce – Wisła Kraków
Śląsk Wrocław – Lech Poznań
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Piast Gliwice
Górnik Łęczna – Lechia Gdańsk

15 kolejka – 8 listopada

Piast Gliwice – Górnik Łęczna
Wisła Kraków – Śląsk Wrocław
Lech Poznań – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Lechia Gdańsk – Korona Kielce
Pogoń Szczecin – Legia Warszawa
GKS Bełchatów – Cracovia
Zawisza Bydgoszcz – Górnik Zabrze
Ruch Chorzów – Jagiellonia Białystok

16 kolejka – 22 listopada

Piast Gliwice – Lech Poznań
GKS Bełchatów – Legia Warszawa
Cracovia – Górnik Zabrze
Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok

Korona Kielce – Zawisza Bydgoszcz
Ruch Chorzów – Śląsk Wrocław
Pogoń Szczecin – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Wisła Kraków – Górnik Łęczna

17 kolejka – 29 listopada

Piast Gliwice – Wisła Kraków
Lech Poznań – Górnik Zabrze
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lechia Gdańsk

Górnik Łęczna – Ruch Chorzów
Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin
Korona Kielce – GKS Bełchatów
Jagiellonia Białystok – Zawisza Bydgoszcz
Legia Warszawa – Cracovia

18 kolejka – 6 grudnia

Lechia Gdańsk – Piast Gliwice
Wisła Kraków – Lech Poznań
Górnik Zabrze – Legia Warszawa
Cracovia – Jagiellonia Białystok

Pogoń Szczecin – Korona Kielce
Zawisza Bydgoszcz – Śląsk Wrocław
Ruch Chorzów – Podbeskidzie Bielsko-Biała
GKS Bełchatów – Górnik Łęczna

19 kolejka – 13 grudnia

Lech Poznań – Lechia Gdańsk
Wisła Kraków – Ruch Chorzów
Piast Gliwice – Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław – GKS Bełchatów
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zawisza Bydgoszcz
Korona Kielce – Cracovia
Górnik Łęczna – Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze

PRZERWA ZIMOWA

20 kolejka – 14 lutego

Ruch Chorzów – Piast Gliwice
Lechia Gdańsk – Wisła Kraków
Pogoń Szczecin – Lech Poznań
Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze – Korona Kielce
Cracovia – Śląsk Wrocław

GKS Bełchatów – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Zawisza Bydgoszcz – Górnik Łęczna

21 kolejka – 21 lutego

Lech Poznań – Ruch Chorzów
Wisła Kraków – Pogoń Szczecin
Piast Gliwice – GKS Bełchatów
Lechia Gdańsk – Zawisza Bydgoszcz
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Cracovia
Korona Kielce – Legia Warszawa
Górnik Łęczna –  Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok

22 kolejka – 28 lutego

Zawisza Bydgoszcz – Piast Gliwice
GKS Bełchatów – Wisła Kraków
Cracovia – Lech Poznań
Ruch Chorzów – Lechia Gdańsk
Jagiellonia Białystok – Korona Kielce
Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław
Legia Warszawa – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Pogoń Szczecin – Górnik Łęczna

23 kolejka – 7 marca

Ruch Chorzów – Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk – GKS Bełchatów
Wisła Kraków – Zawisza Bydgoszcz
Górnik Łęczna – Cracovia
Śląsk Wrocław – Legia Warszawa
Piast Gliwice – Górnik Zabrze
Lech Poznań – Jagiellonia Białystok

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Korona Kielce

24 kolejka – 14 marca

Cracovia – Piast Gliwice
Legia Warszawa – Wisła Kraków
Zawisza Bydgoszcz – Lech Poznań
Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk
GKS Bełchatów – Ruch Chorzów
Korona Kielce – Śląsk Wrocław
Górnik Zabrze – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Jagiellonia Białystok – Górnik Łęczna

25 kolejka – 21 marca

Pogoń Szczecin – GKS Bełchatów
Ruch Chorzów – Zawisza Bydgoszcz
Wisła Kraków – Cracovia
Lech Poznań – Legia Warszawa
Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Jagiellonia Białystok

Piast Gliwice – Korona Kielce
Górnik Łęczna – Śląsk Wrocław

26 kolejka – 4 kwietnia (Wielkanoc)

Legia Warszawa – Piast Gliwice
Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków
GKS Bełchatów – Lech Poznań
Cracovia – Lechia Gdańsk
Górnik Zabrze – Ruch Chorzów
Zawisza Bydgoszcz – Pogoń Szczecin

Śląsk Wrocław – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Korona Kielce – Górnik Łęczna

27 kolejka – 11 kwietnia

GKS Bełchatów – Zawisza Bydgoszcz
Ruch Chorzów – Cracovia
Lechia Gdańsk – Legia Warszawa
Wisła Kraków – Górnik Zabrze
Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok

Lech Poznań – Korona Kielce
Piast Gliwice – Śląsk Wrocław
Górnik Łęczna – Podbeskidzie Bielsko-Biała

28 kolejka – 18 kwietnia

Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wisła Kraków
Górnik Łęczna – Lech Poznań
Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk
Korona Kielce – Ruch Chorzów
Cracovia – Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze – GKS Bełchatów
Legia Warszawa – Zawisza Bydgoszcz

29 kolejka – 25 kwietnia

Zawisza Bydgoszcz – Cracovia
Ruch Chorzów – Legia Warszawa
Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze
GKS Bełchatów – Jagiellonia Białystok

Wisła Kraków – Korona Kielce
Lech Poznań – Śląsk Wrocław
Piast Gliwice – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Lechia Gdańsk – Górnik Łęczna

30 kolejka – 29 kwietnia (środa)

Górnik Łęczna – Piast Gliwice
Śląsk Wrocław – Wisła Kraków
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lech Poznań
Korona Kielce – Lechia Gdańsk
Legia Warszawa – Pogoń Szczecin
Cracovia – GKS Bełchatów
Górnik Zabrze – Zawisza Bydgoszcz
Jagiellonia Białystok – Ruch Chorzów

Przerwa na weryfikację: 29 kwietnia – 7 maja 2015

31. kolejka – 9 maja 2015
32. kolejka – 16 maja 2015
33. kolejka – 20 maja 2015 (środa)
34. kolejka – 23 maja 2015
35. kolejka – 30 maja 2015
36. kolejka – 2/3 czerwca 2015
37. kolejka – 6/7 czerwca 2015

Źródło: Roosevelta81.pl/Ekstraklasa.org
Foto: Ewa Dolibóg/Roosevelta81.pl