Termalica – Górnik. Walka o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo

Pionek  -  10 września 2017 09:20
0
2789

Dość tej przerwy na reprezentacje! Wreszcie po dwóch tygodniach wraca nasza ukochana Ekstraklasa, a w niej najważniejsza drużyna w Polsce. Górnik Zabrze zaliczy wyjazdowy mecz do Niecieczy, ostatniej wycieczki na stadion Bruk-Betu na pewno nie można zaliczyć do udanych.

Był to ostatni mecz sezonu 2015/16 i tylko zwycięstwo zabrzan mogło uratować nas przed spadkiem. Skończyło się 1:1 i żegnaliśmy Ekstraklasę. Oba zespoły do tej pory w najwyższej klasie rozgrywkowej mierzyły się trzy razy, raz Górnik dotkliwie przegrał 3:0 i dwa razy zremisował, pora na zwycięstwo!

Tylko czy przerwa na reprezentacje nie wybiła trochę z rytmu rozpędzonego walca z napisem Górnik Zabrze? Czy młodzi zawodnicy, którzy wrócili z zgrupowań młodzieżowych kadr wytrzymają obciążenie meczowe, które w najbliższych dniach będzie ogromne?

„Słoniki” tracą u siebie bardzo mało bramek, wyjątkiem jest mecz z Lechem przegrany 1:3 natomiast w pozostałych trzech spotkaniach u siebie niecieczanie stracili zaledwie dwie bramki. Żołnierze Rumaka na pewno oddadzą pole gry Górnikowi i będą szukać swoich sytuacji z kontrataku i stałych fragmentów gry. Zabrzanie muszą się przygotować na prowadzenie gry i atak pozycyjny.

Pod dużym znakiem zapytania stoi występ Igora Angulo w Niecieczy. Hiszpan czekał na przerwę reprezentacyjną jak na zbawienie, aby móc podleczyć uraz przywodziciela. Ewentualny brak Hiszpana będzie sporym problem, jednak w dobrej formie jest Rafał Wolsztyński, który do spółki z bratem Łukaszem mogą wprowadzić sporo zamieszania w szeregach obronnych „słoników”.

Górnikowi przydałoby się pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Pamiętamy, że „Trójkolorowi” już od kilku lat ma problem z wygrywaniem na wyjeździe. Sama gra wygląda zdecydowanie lepiej niż wyniki, a w tym sezonie dwukrotnie zaliczyliśmy remisy z Cracovią i Lechią Gdańsk oraz przegraliśmy z Jagiellonią w Białymstoku. Pora odwrócić słabą statystykę i sięgnąć po pierwszą wygraną na wyjeździe w tym sezonie. Inna sprawa, że teren będzie bardzo trudny i trzeba się przygotować na ciężką przeprawę przez zasieki jakie na pewno postawią gracze Termalici.

W niedziele do składu może wrócić Adam Wolniewicz, który pauzował za kartki, z drugiej strony w ostatnim spotkaniu z Wisłą Płock świetnie na prawej stronie spisywał się Maciek Ambrosiewicz, natomiast Szymon Matuszek wrócił do wyjściowej „11” na swoją pozycję i również zaprezentował się bardzo pewnie. Czy Marcin Brosz wróci do swojej żelaznej jedenastki? Czy jednak da szansę Matuszkowi, a Wolniewicza posadzi na ławce? Naprawdę pozytywny ból głowy ma trener Górnika, wszyscy zawodnicy są w dobrej dyspozycji i palą się do gry, aż szkoda, że może grać ich tylko jedenastu!

Niedzielne popołudnie będzie zarezerwowane dla kibiców na wizytę w Niecieczy, a tych którzy z różnych powodów nie mogą tam być zapraszamy na naszą relację live prosto ze stadionu pośród pól w Niecieczy. Relacja będzie dostępna: Tutaj.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Górnik Zabrze, niedziela 10 września, godzina 15:30, sędzia Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments