„Tempo wyprodukowania krzesełek to ekstraklasa”. Na Górniku będą takie same jak w Lyonie

kamres  -  23 lipca 2015 11:20
0
1609

Stadion_abacus

 – Te same krzesełka, które są na stadionie Górnika Zabrze, montujemy właśnie na stadionie Olympique Lyon – mówi w wywiadzie dla Roosevelta81.pl Katarzyna Pluta, menedżer marketingu Grupy Nowy Styl.

Roosevelta81.pl: Grupa Nowy Styl firmą światową?

Katarzyna Pluta (menedżer marketingu Grupy Nowy Styl):Zgadza się. Mamy ogromne doświadczenie, biorąc pod uwagę, że wykonywaliśmy już krzesełka dla m.in. klubu Ferencvárosi Torna Club, gdzie również wybrano krzesła Abacus czy też stadiony w RPA na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w 2010 roku. Nie zapominajmy jednak i o realizacjach w Polsce – miedzy innymi stadiony na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2012.

Gdzie zostały wyprodukowane krzesła Górnika?

– Krzesełka na stadion Górnika zostały wykonane w Jaśle (woj. podkarpackie). Właśnie tam znajdują się nasze zakłady. W swoich szeregach posiadamy między innymi nową fabrykę mebli biurowych, która została wybudowana w ubiegłym roku. Jest to jeden z najnowocześniejszych zakładów mebli w całej Europie. Jeśli chodzi o krzesełka to wszystko od podstaw produkujemy we własnych zakładach.

Ile krzesełek znajdzie się na stadionie Górnika?

– Można powiedzieć, że pierwszy etap naszej pracy mamy już za sobą. Mowa oczywiście o trybunie południowej, gdzie zamontowano siedziska wymagane do tego, aby Górnik mógł grać w Zabrzu. Na trzech trybunach będzie w sumie 24 tys. miejsc siedzących.

Wszystkie krzesełka są już na stadionie?

– Krzesełka będą dojeżdżać stopniowo. Szczęśliwie po kilkutygodniowych konsultacjach udało się ustalić ostateczną aranżację napisów na trybunach. Dla nas to jasna informacja, co mamy wyprodukować. Na przykład wiemy już, że na tak rozplanowany napis ZABRZE potrzeba 968 granatowych krzesełek.

Ile trwa wyprodukowanie jednego stadionowego krzesełka?

– Wszystko zależy od modelu, a przede wszystkim od tworzywa z którego dane krzesełko zostaje wyprodukowane. Jeśli mowa o plastikowym krzesełku, to kwestia formy i tworzywa ma duże znaczenie. Działa tu efekt skali, dlatego jeśli produkujemy krzesełko jednego typu i koloru, nie musimy przestrajać maszyn, dlatego produkcja jest o wiele szybsza.

Kiedy zostanie ukończony montaż wygrodzeń i krzesełek na stadionie?

– Oczywiście jak najszybciej. Teraz po dokonaniu ostatecznych ustaleń ruszamy z produkcją pełną parą. Co ciekawe równocześnie działamy na wspomnianym już stadionie Olymipique Lyon oraz na stadionie w Nicei.

Na jakie luksusy mogą liczyć osoby zasiadające na trybunie VIP?

– Zrobiliśmy tu ukłon w kierunku kibiców. Zmieniliśmy pierwotny model, który został wybrany. Początkowo był wybrany dobrze znany Abacous w wersji Gold, w pokrowcu tapicerowanym, ale postanowiliśmy być elastyczni i zaproponowaliśmy 420 foteli modelu Oscar, będą na stadionie. To są fotele typowo VIP-owskie, wykonane naprawdę luksusowo. Pozostałe 180 krzesełek w strefie VIP to Abacus Gold we wspomnianych wcześniej pokrowcach. Można powiedzieć, że powstaną dwie klasy VIP. Łącznie będzie 600 miejsc w granatowej kolorystyce.

Czy w przyszłości będzie można ułożyć z krzesełek napis np. sponsora tytularnego?

– Tak, to jest tylko kwestia wymiany wskazanych siedzisk. Jeśli w Zabrzu znajdzie się taki inwestor, który np. pokryłby koszty wykonania nowych siedzisk to jest to możliwe. Oczywiście za to trzeba dodatkowo zapłacić. Z istniejącymi krzesełkami nic już się nie da zrobić. Na stadionie Górnika tych napisów pojawiło się dość sporo.

Ile wynosi gwarancja na krzesełka?

– Każdy produkt wyprodukowany przez nas ma gwarancję, ale nie chcę wchodzić tutaj w szczegóły umowy pomiędzy nami, a inwestorem. Możemy zapewnić, że kibice siadający na naszych produktach mogą czuć się bezpieczni, ale mamy również nadzieję, że prawdziwi kibice nie będę niszczyć swoich krzesełek.

Dziękujemy uprzejmie za rozmowę.

LICZBY:

  • Na trybunach ostatecznie pojawią się 4 napisy: Torcida (siedziska białe), Zabrze (siedziska granatowe), dwukrotnie Górnik (siedziska granatowe)
  • ZABRZE składa się z 968 foteli Abacus
  • GÓRNIK składa się z 443 foteli Abacus
  • Strefa VIP: łącznie 600 foteli, 420 to fotele Oscar, 180 Abacus Gold
  • Liczba miejsc na trzech trybunach: około 24 000

Galeria krzesełek wyprodukowanych przez firmę Nowy Styl na stadionie węgierskiego Ferencvárosi Torna Club

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Grupa Nowy Styl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments