Tak sobie wyobrażałem ten mecz

Kaszpir  -  2 marca 2024 18:05
10
2716

Poznaliśmy pomeczowe wypowiedzi trenerów Jana Urbana oraz Adriana Siemieńca po spotkaniu 23. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze i Jagiellonią Białystok.

Jan Urban (trener Górnika): – Tak sobie wyobrażałem ten mecz, dominacja Jagielloni. która grała kombinacyjną piłkę przyjemną do oglądania. Próbowaliśmy doprowadzać do sytuacji szczególnie bokami, udawało nam się to ale bardzo rzadko. Musieliśmy grać głębiej ponieważ rywal nas do tego zmusił. Wiedzieliśmy, że będziemy mieli swoje sytuacje z kontrataku i że uda się je wykorzystać. Nie ulega wątpliwości, że rywal też miał swoje. Przy 2:0 wydawało się, że będzie trochę spokoju, Jaga szybko zdobyła gola kontaktowego i od razu weszli w kontakt z nami. Ten rzut karny, oglądałem, kwestia interpretacji, nie mówię, że ani źle ani dobrze. Podsumowując, mieliśmy na przeciwko siebie przeciwnika w bardzo dobrej dyspozycji.

Adrian Siemieniec (trener Jagiellonii): – Gratulacje dla Górnika, dziękuję naszym kibicom za wsparcie i zawodnikom za zaangażowanie i walkę o korzystny wynik do samego końca. Czegoś nam zabrakło, żeby wygrać. Może otworzenia wyniku i wtedy grałoby nam się łatwiej. Górnik po bramce na 1:0 mógł sobie kontrolować mecz i korzystał z szybkich ataków. Każda nasza strata była dla nas zagrożeniem.

Poniżej zapis całej konferencji

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: GórnikTV
Wideo: GórnikTV

Subscribe
Powiadom o
10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

BRAWO! FACHURA, PEŁNĄ GĘBĄ!! Szkoda meczu z pejsartmi!

Ukłony do ziemi. Taktycznie górnik zagrał jak mistrz.Brawo drużyna i trener który rozpracował to perfekcyjnie.

Szkoda poprzedniego meczu gdzie protest poprzez nieudane zarządzanie MMS wybił drużynę z rytmu

Ok, ale po co ten Krawczyk…..?

A Po co ty ? Przypomnę jak oraliście Enaliego – mędrcy.

Piękne zwycięstwo brawo.

Taktyczny majstersztyk trenerze, ale do tego trzeba mieć właściwych wykonawców i całe szczęście, paru takich mamy .

Paru -kadra Górnika to jedna z najlepszych w lidze brakuje tylko napastnika i w tym roku mogli śmiało się bić z kazdym

Siłę tej kadry wykreowały zwycięstwa. Gdyby nie one, można byłoby pisać że jedna z najsłabszych. Kadrę Górnika stanowią głównie piłkarze nie chciani w innych klubach, albo wypożyczeni, bo nie mieścili się w składach swoich klubów. Oczywiście Górnik wiele zawdzięcza postaci trenera, który jak mało kto pasuje do tej drużyny i gdyby nie on, tak dobrze by nie było. Mnie osobiście na tą chwilę nie interesują puchary dla Górnika z wiadomych powodów, ale wygrane w meczach z najmocniejszymi i bardzo dobra gra to jest to, co mnie kręci. Wielkie dzięki za zwycięstwo z chyba w tej chwili najlepiej grającą drużyną (obok Pogoni) i proszę o ciąg dalszy, bo Górnik jest w stanie to spełnić.

Popieram i gratuluję trafnej oceny w tym uznania dla trenera Pana Janka Urbana…..