Ta praca ma się przełożyć na rundę wiosenną

Kaszpir  -  22 stycznia 2019 14:57
0
3111

We wtorek odbyła się konferencja prasowa z udziałem Marcina Brosza. Trener Górnika podczas spotkania z mediami, podsumował pierwszą część obozu przygotowawczego, a także przedstawił założenia na kolejne dni podczas przygotowań. Oczywiście nie zabrakło też tematu kolejnych transferów, o tym, ale nie tylko możecie przeczytać poniżej.

O pierwszej części zgrupowania w Protoras

 – Na pierwszą część obozu w Protoras lecieliśmy z myślą ciężkiej pracy, zbudowania motoryki i to nam się udało. Ta praca ma się przełożyć na ciężkie mecze, jakie czekają nas w rundzie wiosennej. Na szczęście obyło się bez większych urazów. – podsumowywał pierwszy tydzień zajęć opiekun zabrzan.

Drugim etapie przygotowań

 – Druga część przygotowań będzie się opierać na grach sparingowych. Kadrę zespołu będziemy dzielić na dwie części, tak, aby wszyscy piłkarze mogli zaliczyć podobną liczbę minut. Młodsi zawodnicy rywalizować będą z rówieśnikami m. in. ze Spartaka, czy Omonii Nikozja. Na tle takich przeciwników zaobserwujemy nad czym musimy pracować, a w jakich elementach jesteśmy mocniejsi. Sami zawodnicy mogą wtedy zobaczyć w którym są miejscu. – przekonywał szkoleniowiec.

O zmianach kadrowych

– Kadra zespołu cały czas ulega modyfikacji, sytuacja jest dynamiczna. Szukamy zawodników nie na ilość, ale na jakość. Wzmocniliśmy obsadę bramki, a także środek pola, pracujemy nad piłkarzami, którzy wzmocnią nasze skrzydła oraz defensywę. Dotychczasowe transfery już powodują, że młodzież może zobaczyć na treningach dodatkowe wartości. I mowa tutaj zarówno o piłkarzach z pola, jak i naszych bramkarzach. Uważam, że nie tylko Tomek Loska skorzysta na większej rywalizacji w bramce, ale także Jakub Szymański i Daniel Bielica.

O Szymonie Żurkowskim i Bartoszu Eizencharcie

Z zawodników związanych jak dotąd z Górnikiem mowa była o dwóch nazwiskach. Oczywiście nie mogło zabraknąć pytania o Szymona Żurkowskiego: – Szymon Żurkowski jest mocno skoncentrowany na swojej pracy, zaangażowany bardzo w trening. Jeżeli nic nie ulegnie zmianie, myślę, że będzie to kluczowy zawodnik w nadchodzącej rundzie. – powiedział podczas konferencji Marcin Brosz. Szkoleniowiec dodał jeszcze, że na druga część obozu do zespołu dołączy Bartosz Eizenchart. 17-letni zawodnik występował jesienią w zespole CLJ oraz III-ligowych rezerwach.

Obserwacja rywali

 – Obserwujemy, co dzieje się u naszych przeciwników, ale przede wszystkim koncentrujemy się na własnym zespole, żeby być, jak najlepiej przygotowanym do nadchodzącej rundy. Nie żyjemy meczem z Wisłą Kraków, ponieważ wiosną czeka nas kilkanaście ważnych spotkań. Teraz mobilizujemy się na sparingowe spotkanie ze Spartakiem, które jest ważnym punktem naszych przygotowań. – zakończył Marcin Brosz.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments