Szymon Żurkowski powołany do reprezentacji

W.  -  11 marca 2019 15:15
0
2592

Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzeczek ogłosił dzisiaj powołania na mecze biało-czerwonych z Austrią i Łotwą. Wśród zawodników nominowanych do gry w narodowej kadrze znalazł się pomocnik zabrzańskiego Górnika – Szymon Żurkowski.

Najbliższe spotkanie eliminacyjne do Uefa Euro 2020 rozegrane zostanie już 21 marca w Wiedniu. Tego dnia na Ernst Happel Stadion Polacy zmierzą się z Austrią. Natomiast trzy dni później – 24 marca w Warszawie, na stadionie na Stadionie Narodowym w roli gospodarza podejmować będziemy reprezentację Łotwy.

Przypominamy, że 21-letni zawodnik pochodzi z Jastrzębia Zdroju, gdzie w miejscowym Mosirze stawiał pierwsze piłkarskie kroki. Przy Roosevelta Szymon debiutował 13 listopada 2016 roku podczas pierwszoligowego meczu z Wisłą Puławy, wygranego przez zabrzan 4:0. Od tego czasu niezwykle utalentowany zawodnik, który w sezonie 2017/2018 okrzyknięty został mianem „odkrycia ekstraklasy”, rozegrał w biało-niebiesko-czerwonych barwach 73 mecze, notując w nich dziewięć celnych trafień. W styczniu Szymon, o którego pozyskanie starało się wiele europejskich drużyn, zdecydował się związać swą dalszą przyszłość
z włoską Fiorentiną, z której do końca obecnego sezonu został wypożyczony do Górnika, deklarując jednocześnie chęć pomocy klubowi w walce o punkty i utrzymanie.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments