Szkoda, że taki mecz zaoferowaliśmy publiczności na otwarcie sezonu

g.rajda  -  23 lipca 2023 18:20
13
5613

Poznaliśmy pomeczową wypowiedź trenera Górnika Zabrze Jana Urbana po meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze i Radomiakiem Radom.

Jan Urban (trener Górnika): Szkoda, że taki mecz zaoferowaliśmy publiczności na otwarcie sezonu. Kibice oczekiwali zupełnie innej gry. Wynik jest zły, ale gra też była zła. To nie był nasz dzień. Wiele rzeczy nie wyglądało tak, jak powinno. Musimy się uzbroić w cierpliwość i poczekać, aż będziemy mieli wszystkich zawodników do dyspozycji. Musimy dużo pozmieniać, bo bez strzałów na bramkę meczu się nie wygra. Niestety sami mieliśmy udział przy bramkach Radomiaka. Dwie stracone bramki – jedna po drugiej – sprawiły, że Radomiak dominował w już dalej w tym meczu.

Trudno kogokolwiek wyróżnić. Cały zespół zagrał poniżej oczekiwań. W drugiej połowie chcieliśmy wprowadzić szybkość na skrzydłach, ale wciąż brakowało płynności. Traciliśmy zbyt szybko piłkę, a to ułatwiało na pewno grę Radomiakowi. W wielu momentach zwyczajnie zabrakło nam jakości gry. Chcieliśmy trochę oszukać rzeczywistość. Brak takich zawodników jak Pacheco, Janża, Bergstroem czy Włodarczyk był dziś widoczny. A nowi zawodnicy potrzebują czasu na wkomponowanie się w zespół

To nie Radomiak zagrał dobrze. To my zagraliśmy słabo. Brak Musiolika w kadrze? On jeszcze nie jest fizycznie gotowy, bo długo nie grał.

Każdy mecz jest inny, dlatego wierzę, że już za tydzień z Wartą Poznań zagramy o wiele lepiej. Teraz czeka nas dogłębna analiza ze sztabem i zawodnikami

Poszukiwanie nowego napastnika w Górniku? Ja wierzę w młodego Chmarka, bo musimy stawiać na naszą młodzież co pokazał przecież przykład Szymona Włodarczyka.

Reprymenda dla Bielicy? Mam chłopa dobić? Nie tędy droga. W tym momencie trzeba go podbudować, bo on jest świadomy tego, co zrobił. Ja będę pierwszą osobą, która będzie mu chciała pomóc w tej trudnej sytuacji.

Yokota? Nie był dzisiaj sobą. Nie szło mu w środku ani na boku. Ale to można powiedzieć w sumie o wszystkich zawodnikach.

*treść wypowiedzi JU z tt Górnika Zabrze

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Górnik Zabrze
Foto: Roosevelta81.pl
Wideo: GórnikTV

Subscribe
Powiadom o
13 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

FAKTYCZNIE SZKODA!

W Zabrzu jeszcze trwa okres przygotowawczy przed sezonem, a niektórzy jeszcze są na wakacjach, wpadli tylko na chwilę.

W wyjściowym składzie z nowych zagrał tylko Lukoszek. Marne tłumaczenie miernoty jaką pokazał zespół

Ten mecz będzie kandydował do najgorszego meczu sezonu i będzie faworytem, by wygrać tę rywalizację i przy okazji stanowić pretekst do robienia sobie beki z zabrzańskiego klubu. Tak się tworzy historię.

Ale pitolisz

Nawet JohnyKSG w szoku. Janek G. zanim do siebie dojdzie, będzie wtorek!

😄😄😄😄 dobre !

środek nie istniał i tyle

Bramkarz nie istnieje i to od wielu lat nie umiemy wychować dobrego bramkarza.

A Kuchta w chojnczaniczance dobra robotę robil to się sciaga Szromika , Matysek i Milik za co wy pieniądze pobieracie

Proponuje zamiast treningu spędzić czas w salce patrząc na swoją grę do środy dwa razy po 90 min z przerwą na siusiu.Bo my musieliśmy na to patrzeć

Zawsze to samo nie ma szans żeby wystartować z kopyta i potem zaś walka o utrzymanie szkoda słów. A walka o mistrza to chyba za 100 lat.

Zawsze to samo zamiast wystartować z kopyta to potem zaś walka o utrzymanie. A walka o mistrza to chyba za 100 lat.