Szkoda, że nie padła bramka. To widowisko byłoby zupełnie inne

kesera  -  9 marca 2024 22:59
9
1302

Poznaliśmy pomeczowe wypowiedzi trenerów Jana Urbana oraz Mariusza Rumaka po spotkaniu 24. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze i Lechem Poznań.

Jan Urban (trener Górnika): – Ze zbyt dużym respektem w pierwszej połowie podeszliśmy do Lecha. Goście nie stwarzali sobie zbyt dużo sytuacji, byli w posiadaniu piłki. Chcieliśmy ukierunkować akcje do boku i tam odbierać piłkę częściej niż to nam się udawało. Smutna ta pierwsza połowa. Druga była już na innej intensywności, była zdecydowanie lepsza. Szkoda,  że nie padła w tym spotkaniu bramka czy dla Lecha czy dla nas. To widowisko byłoby zupełnie inne. Musimy się zadowolić niektórymi sytuacjami w drugiej połowie, były takie i niektóre klarowne. Zabrakło wykończenia z jednej czy drugiej strony.

Mariusz Rumak (trener Lecha): – Wiedzieliśmy, że przyjeżdżamy na bardzo trudny teren gdzie gospodarze wygrali sześć meczów z rzędu i nie będzie to łatwy dla nas mecz. Za mało stworzyliśmy sobie sytuacji żeby wygrać. Zespół zagrał lepiej niż w ostatnim spotkaniu.

Poniżej zapis całej konferencji

9 komentarzy

Przeważnie jak są bramki to jest inne widowisko..Dziś to były trochę szachy tj strachy na lachy z obu stron!

Mnie się ten mecz podobał mimo braku bramek.

Masz rację, to pomimo 0-0 był dobry mecz, na dobrym poziomie, a oprawa i doping kibiców- co trzeba zaznaczyć, to klasa światowa !

Panie trenerze bramki strzelają głównie napastnicy, a Pan nie wpuścił na boisko żadnego napastnika…

Też się z Tobą zgadzam. Wpuszczenie Krawczyka na ostatnie ponad 30 minut, to chyba nie by łnajlepszy pomysł, raczej wtedy powinien wejść Musiolik- który zrobił olbrzymi postęp, a Piotrek Krawczyk, niestety pomimo całej sympatii: stoi w miejscu, a nawet się cofa, powinien być wypożyczony, żeby się odbudował, bo w Górniku się chłopak załamie- a szkoda by go było, bo to jednak młody człowiek, trzeba by go tylko odpowiednio prowadzić i ukierunkować

Może masz i rację, ale my ich po prostu napastników nie mamy. Musiolik kawał byka ,trudno go obalić i tu się jego atuty kończą. Porównaj składy drużyn przed nami ,o organizacji w tych klubach nawet nie wspomnę a My prawie że nieodstajemy. Na Górnika fajnie się patrzy,widać pomysł i rękę prawdziwego trenera .Jestem Może nie obiektywny ,bo pamiętam Urbana z boiska jak dziś ,ale już z samego faktu ,że bez Urbana grali my by dzisiej z Niecieczą albo z Chrobrym pełny szacunek.

Panie Janie, mecz był w dobrym tempie i na dobrym poziomie. Nie wiem tylko dlaczego pan ciągle mówi o respekcie ? To samo pan mówił na konferencji prasowej po meczu w Łodzi z Widzewem, że nasi zawodnicy podeszli do tego meczu z respektem . Nie rozumiem tego, jak można było podejść z respektem do bądź, co bądź słabego Widzewa, czy do Lecha- na własnym boisku, kiedy wcześniej wygrało się 6 meczów z rzędu w Zabrzu ( a z tym Lechem na jesień zremisowało się 1-1 w Poznaniu- a od tej pory Lech gra na wiosnę dużo słabiej, a Górnik dużo, dużo lepiej).
Górnik jest na tyle silny, że nie powinien podchodzić z respektem do nikogo, a już na pewno trener takiej klasy, jak Pan- nie powinien o tym mówić a wcześniej odpowiednio motywować zawodników w taki sposób, żeby o żadnym respekcie nie było mowy. No bo jeśli do jakiegoś meczu podchodzi się z respektem, to trudno walczyć o zwycięstwo- bo w głowach zawodników jest „strach”, a on plącze nogi zawodnikom na boisku…
Życzę powodzenia naszej drużynie i Panu w Chorzowie- i w meczu z Legią- i BEZ RESPEKTU!

Pełna zgoda! Nie powinien Janek wpajać im aż takiego asekuranctwa zwłaszcza na własnym stadionie, bo mamy naprawdę dobrą drużynę! Za tydzień z daremnymi smrodami na śląskim wyjść jak po swoje i wygrać to samo z POległą. Nie mamy za wiele do stracenia za to bardzo dużo do zyskania! W tych meczach 6pktów i potem możemy młodych ogrywać.Puchary to plany na wyrost bez kasy i wzmocnień.

kolega tu napisal ze KRAWCZYK powinien byc wypozyczony tez tak mysle Ten zawodnik w gorniku sie po prostu meczy efekt jego gry jest zerowy Niech pogra w innym klubie moze sie odbuduje