Luq  -  24 września 2014 23:21
0
938

milik_leverkusen
Arkadiusz Milik zdobył aż sześć bramek w 1/32 Pucharu Holandii z czwartoligowym JOS Watergraafsmeer a jego zespół ostatecznie wygrał 9:0. Spotkanie, które odbyło się w historycznym miejscu dla Ajaxu, bo na Stadionie Olimpijskim gdzie osiemnaście lat temu amsterdamczycy ograli Panathinaikos w drodze po Ligę Mistrzów.

Jak podaje oficjalna strona Ajaxu, były zawodnik Górnika został nazwany „Zawodnikiem meczu”  a do siatki trafiał w 22′, 26′, 62′, 87′ i 88′. Wpierw wykorzystał błąd bramkarza, następnie uderzył z wolej w polu karnym. W drugiej połowie kanonadę rozpoczął od strzału z dystansu przy słupku. Ostatnie trzy gole Milik zdobył na przestrzeni sześciu minut,w bardzo podobny sposób, znajdując się w odpowiednim miejscu pod bramką rywala. Oprócz goli Reprezentant Polski w tym meczu zaliczył również dwie asysty.

Źródło: ajax.nl / Roosevelta81.pl