Sytuacja kadrowa przed meczem ze Śląskiem

Kibic  -  19 kwietnia 2023 16:20
4
9322

W minionej kolejce Górnik Zabrze odniósł niezwykle ważne zwycięstwo. Komplet punktów zdobyty w Lubinie pomógł „Trójkolorowym” wydostać się ze strefy spadkowej. Teraz przed podopiecznymi Jana Urbana kolejne, arcyważne spotkanie z innym, bezpośrednim rywalem zamieszanym w walkę o utrzymanie. 

W niedzielę sztab szkoleniowy Górnika nie będzie mógł skorzystać z zawodników pauzujących za kartki. W tym gronie znaleźli się: Szymon Włodarczyk, Blaz Vrhovec oraz Kryspin Szcześniak. Wraca natomiast, po przymusowej karencji za kartki, Robert Dadok.

Inaczej wygląda sytuacja jeśli chodzi o sprawy zdrowotne. W kadrze na mecz przeciwko Zagłębiu, próżno było szukać Lukasa Podolskiego oraz Jeana Julesa Mvondo. Obaj mieli problemy mięśniowe. Jak wiadomo piłkarze ci wrócili do treningów z zespołem. Kameruńczyk trenował z pełnym obciążeniem, natomiast Poldi pod okiem klubowego fizjoterapeuty, Bartosza Spałka. O tym, czy Lukas będzie brany pod uwagę na niedzielny pojedynek ze Śląskiem, być może dowiemy się w czwartek podczas przedmeczowej konferencji. 

W Lubinie, przedwcześnie z powodu urazu, boisko opuścić musiał Erik Janża. Wyglądało to dosyć groźnie, a tuż po meczu Jan Urban nie był jeszcze w stanie określić czy jest to kontuzja. Nie był to na tyle poważny uraz, by wykluczyć Erika z niedzielnego spotkania. Kapitan Górnika łatwo nie odpuszcza. Podczas niedawnego meczu przeciwko Koronie, nie był do końca w pełni sił, a spędził na murawie pełne 90 minut. – Taki mam charakter, jeśli tylko jestem w stanie, to pomogę zespołowi. – komentował wówczas zaistniałą sytuację Słoweniec.

Zresztą nie on jeden w zabrzańskim zespole potrafi zacisnąć zęby i pomagać drużynie. Mamy tu na myśli choćby Rafała Janickiego, który po meczu w Gliwicach mówił o swoich problemach. – Po starciu z Wilczkiem poczułem ból w kontuzjowanej nodze. W przerwie wziąłem środki przeciwbólowe, ale niewiele mi pomogły. Jednak przeciwko Koronie będę grał na zastrzykach, jeżeli będzie trzeba. – zapowiadał stoper zabrzan. I trzeba przyznać, ze zarówno w pojedynku z kielczanami, jak i kolejnym z Zagłębiem, Rafał rozegrał całe spotkania i wyglądał w nich bardzo dobrze. 

W Gliwicach kontuzji doznał także Norbert Wojtuszek, który na razie trenuje indywidualnie również pod bacznym okiem fizjoterapeutów.

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Oby Poldi se jeszcze dychnął po piekle jakie zgotowali mu fani Piasta wyraźnie nie może dojść do siebie

Panowie,walka dopiero się zacna!Ecz że Śląskiem jest najważniejszy!usimy go też wygrać.Trzeba uważać na Yeboaha i eEsposito

Damy radę Gałązka!

Pisz Janek po śląsku a jak niy umisz to po polsku