Sytuacja kadrowa przed meczem z Pogonią

Kibic  -  4 grudnia 2023 20:24
6
4445

W miniony piątek Górnik Zabrze pokonał Pogoń 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Lawrence Ennali. We wtorek obie drużyny staną naprzeciw siebie ponownie, tym razem w ramach rozgrywek Pucharu Polski.

Opiekun „Trójkolorowych” na pomeczowej konferencji zapowiadał zmiany w składzie. Jeśli jednak chodzi o sprawy zdrowotne, Jan Urban nie chcąc ułatwiać roboty rywalom, najczęściej stosuje zasłonę dymną. Pod znakiem zapytania stoi występ Daisuke Yokoty, Damiana Rasaka oraz Szymona Czyża. Jak mówił trener Górnika, być może kogoś z dwójki Rasak-Czyż zobaczymy w kadrze meczowej. Szymon zapowiadał zresztą w piątek, że jest szansa, by w tym tygodniu był już gotowy do gry.

W starciu z Pogonią po niemal dwumiesięcznej przerwie powrócił do gry Lukas Podolski. Poldi w piątek na murawie spędził nieco ponad kwadrans i wygląda na to, że w większym wymiarze czasowym zagra w Szczecinie. – Na pewno w składzie będą zmiany, ponieważ mamy trochę żółtych kartek. W Szczecinie zagram na pewno, ale jak to będzie później w Radomiu, to zobaczymy jeszcze. Ogólnie jestem do gry, ale też nie ukrywam, że na razie jest ciężko.

We wtorkowym meczu na pewno nie będą brani pod uwagę piłkarze pauzujący za kartki. W tym gronie jest trójka zawodników: Boris Sekulić, Dani Pacheco oraz Adrian Kapralik. Z kolei na liście zagrożonych znajduje się: Norbert Barczak, Kamil Lukoszek, Sebastian Musiolik, Damian Rasak i Kóstas Triantafyllópoulos.

W niedzielę piłkarze Górnika mieli zaprawę w parku. Do Szczecina wyruszyli po poniedziałkowym treningu.