„Sytuacja finansowa jest ciężka, ale z roku na rok się poprawia”. Transfery podreperują budżet

kamres  -  17 maja 2013 15:07
0
1104

druzyna4_gornik_ruch_1213

Przewodniczący Komisji ds. licencji Krzysztof Sachs powiedział, że w najlepszej sytuacji spośród klubów mających nadzór finansowy jest Górnik Zabrze. Do klubu jednak w każdym momencie może ktoś przyjść i sprawdzić stan finansów. PZPN ma „bata” w postaci karania klubów ujemnymi punktami, jeśli te nie będą wywiązywały się ze swoich zapewnień. – Nie wyobrażam sobie, aby ciężko wywalczone punkty na boisku miałyby nam być odbierane za jakieś trudności finansowe – mówi Krzysztof Maj, wiceprezes zarządu Górnika.

Lepiej nie myśleć, jak trudno byłoby klubowi z Roosevelta o licencję, gdyby nie zimowy transfer Arkadiusza Milika do Bayeru 04 Leverkusen. Pomimo niego, nikt w Zabrzu nie ukrywa, że sytuacja ekonomiczna Górnika jest cały czas daleka od ideału. – Jest już lepiej, a z każdą kolejną rundą i sezonem klub będzie poprawiał swoje finanse – zapowiada Krzysztof Maj.

– Jesteśmy bliscy otwarcia stadionu. Poza tym, prowadzimy rozmowy ze sponsorami i chcemy być aktywni na rynku transferowym. Latem pewnie będą transfery z klubu, a także do klubu – zdradza będący odpowiedzialny za transfery Maj. Podobno najbliżej odejścia jest Łukasz Skorupski, którym interesuje się kilka klubów Serie A. Duże jest też prawdopodobieństwo, że odejdą także Prejuce Nakoulma i Paweł Olkowski. Obaj mają w swoich umowach zapisane kwoty odstępnego. Pierwszy może trafić do francuskiego Rennes lub niemieckiego SC Freiburg, natomiast tym drugim interesuje się podobno cały czas poznański Lech. Sprzedaż 1-2 zawodników z pewnością mocno podreperowałyby klubową „kasę”. Pozostaje pytanie, kogo Górnik będzie w stanie zakontraktować? Na razie na Roosevelta nie chcą zdradzać swoich planów, a wszystko będzie zależało od tego, z kim uda się przedłużyć wygasające w czerwcu kontrakty.

Na pewno zostanie w Zabrzu trener Adam Nawałka, co powinno ułatwić rozmowy negocjacyjne z piłkarzami. – Kontrakt ze szkoleniowcem zostanie podpisany w najbliższych tygodniach. Jego trzy i pół roku pracy przynosi dobre efekty i wierzę w to, że kolejny sezon, czy też sezony, będą owocne – kończy Maj.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments